VaterpoloVATERPOLO

KUP HRVATSKE Jugaši bez milosti protiv Medveščaka

Piše i snimio: Tonči Vlašić
2. prosinca 2017. - 21:21

Opet je Vjeko Kobeščak, Jugov trener, imao priliku odmoriti nekoliko igrača (Loren Fatović i Viktor Rašović) te pružiti priliku mlađima. Čak trojica su imala debi za prvu momčad: Boris Ivaniš, Hrvoje Zvono i Ivan Jurišić. Prva dvojica su tresla mrežu Medveščaka, Ivaniš dva puta, Zvono jednom, dok je Jurišić, koji je branio posljednje dvije četvrtine, imao tri obrane.

Xavi Garcia je povukao prvi. Postigao je tri pogotka u prvoj četvrini koja je završila 7:0 (Vicenzo Renzuto dva, Maro Joković i Luka Lozina po jedan u prvih osam minuta). Jugov kapetan, vratar Marko Bijač je imao u prvom poluvremenu 11 obrana. Medveščak je prvi pogodak na utakmici postigao nakon 12 minuta i 14 sekundi. Ante Lovrić je prekinuo niz od deset pogodaka Jugaša (10:1). Na kraju su Garcia i Renzuto s po 4 pogotka bili prvi strijelci Jug Croatia osiguranja, koji u posljednjem, 5. kolu, igra protiv riječkog Primorja EB.

4. KOLO Medveščak – Jug CO
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 100. Suci: Nikola Gašpardi (Korčula) i Ivan Matijević (Dubrovnik), delegat: Srđan Dragojević (Dubrovnik).
MEDVEŠČAK: Jelovina (5 obrana), Pavlinić, Anzulović, Anđelić (1), Cvanciger, Lovrić (2), Korabek, Škiljić, Pavlinić, Poropat, Lipej (1), Markić, Nekić, Herceg. Trener: Ivan Rukavina.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (11 obrana), Macan, Ivaniš (2), Lončar, Joković (2), Garcia (4), Ivanković (1), Zvono (1), Renzuto (4), Pavličević, Benić, Lozina (3), Jurišić (3 obrane), Žuvela (2). Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Medveščak 0/2, Jug CO 7/10
Peterci: Medveščak -, Jug CO –
Četvrtine: 0:7, 1:5, 1:2, 2:5.

TURNIR U GRUŽU Kup Hrvatske
Petak, 1. prosinca, 1. kolo: Jadran Kostrena – Jug CO 5:21, Primorje EB – Jadran Split 4:14, slobodan Medveščak, 2. kolo: Jadran Split – Jadran Kostrena 22:8, Medveščak – Primorje EB 9:10, slobodan je Jug CO, subota, 2. prosinca, 3. kolo: Jug CO – Jadran Split 9:5, Jadran Kostrena – Medveščak 6:16, slobodno je Primorje EB, 4. kolo: Medveščak – Jug CO 4:19, 20.30 sati: Primorje EB – Jadran Kostrena, slobodan Jadran Split, nedjelja, 3. prosinca, 5. kolo, 10 sati: Jadran Split – Medveščak, 11.30 sati: Jug CO – Primorje EB, slobodan je Jadran Kostrena.

1. Jug CO 9 bodova / 3 utakmice (49:14),
2. Jadran Split 6 bodova / 3 utakmice (41:21), 3. Medveščak 3 boda / 3 utakmice (29:35), 4. Primorje EB 3 boda / 2 utakmice (14:23), 5. Jadran Kostrena bez boda / 3 utakmice (19:59).

Prva dva mjesta vode na Final four, završni turnir, koji se igra 16. i 17. prosinca u Zagrebu. Drugi kvalifikacijski turnir se igra u Šibeniku. Tamo su OVK POŠK, Mornar BS, Mladost, Zadar 1952. i Solaris.

19. travanj 2024 23:24