VaterpoloVATERPOLO

KUP HRVATSKE Jučer Jadran, danas Jadran, jučer pobjeda, danas pobjeda

2. prosinca 2017. - 14:14

Jugaši su 24 sata nakon Jadrana igrali u Gružu protiv Jadrana. Prvo Jadrana iz Kostrene, a potom splitskog. I dok je Jadran iz Kostrene kotirao kao najslabiji suparnik kvalifikacijskog turnira Kupa Hrvatske u Gružu protiv kojeg je očekivano Vjekoslav Kobešćak dosta minuta dao mlađim igračima, splitski je na papiru stajao najbolje te Jugov trener ovaj put nije ostavio na tribinama Bijača, Lončara, Jokovića i Pavličevića, a što je napravio dan prije.

Protiv splitskog Jadrana nedostajao je samo Marko Ivanković čiju je kapicu s brojem 7 nosio Filip Kržić. Na kraju, očekivano, nova pobjeda Jugaša, istina ne tako uvjerljiva – 9:5. Splitski sastav je vodio s 2:1 i 3:2, izjednačio u drugoj četvrtini na 4:4. Poluvrijeme 5:4 za Jug CO, a početkom treće četvrtine novo poravnanje – 5:5. Nakon toga, a bilo je to 14 minuta do kraja, Jadran Split je ostao bez pogotka, a Jug je postigao četiri. Maro Joković je postigao pogodaka koliko i suparnik – 5, i to je pogađao za 2:2, 5:4, 6:5, 7:5 i 8:5.

Iako još matematički ništa nije riješeno u Gružu, teško je za očekivati kako Jug CO neće s prve pozicije na Final four Kupa Hrvatske, a splitski Jadran s druge. Prevedeno, momčad trenera Vjeka Kobešćaka će u polufinalu završnog turnira, koji se igra u Zagrebu, 16. prosinca igrati protiv drugoplasiranog sastava turnira u Šibeniku, a splitski Jadran se za finale boriti s pobjednikom šibenske skupine. Kako sad stvari stoje u Šibeniku Mornar BS je pobjedom protiv Mladosti najbliže poziciji broj jedan, Mladost bi trebala biti broj dva, ali tu je i OVK POŠK, koji priželjkuje čudo. OVK POŠK je dobio očekivano Zadar 1952. i Solaris, a u 4. kolu igra s Mladosti te u 5. kolu s Mornarom BS.

Jugaše do kraja turnira u Gružu čekaju još dvije utakmice: večeras protiv Medveščaka, a sutra prijepodne protiv Primorja EB

3. KOLO Jug CO – Jadran Split 9:5
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Suci: Dragan Štampalija i Ante Bura (obojica iz Šibenika), delegat: Srđan Dragojevič (Dubrovnik).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (10 obrana), Macan, Fatović (2), Lončar, Joković (5), Garcia, Kržić (1), Rašović, Renzuto (1), Pavličević, Benić, Lozina, Jarak, Žuvela. Trener: Vjeko Kobeščak.
JADRAN SPLIT: Anić (12 obrana), Z. Butić (1), Marinić Kragić, Krapić, Miletić, Pejković, Power, Marelja (3), Visković (1), Milardović, Bušelić, Buzdovačić, Strujić, Vuković. Trener: Ivan Asić.
Igrač više: Jug CO 4/10, Jadran Split 2/8
Peterci: Jug CO -, Jadran Split –
Četvrtine: 3:3, 2:1, 2:1, 2:0.

TURNIR U GRUŽU Kup Hrvatske
Petak, 1. prosinca, 1. kolo: Jadran Kostrena – Jug CO 5:21, Primorje EB – Jadran Split 4:14, slobodan Medveščak, 2. kolo: Jadran Split – Jadran Kostrena 22:8, Medveščak – Primorje EB 9:10, slobodan je Jug CO, subota, 2. prosinca, 3. kolo: Jug CO – Jadran Split 9:5, Jadran Kostrena – Medveščak 6:16, slobodno je Primorje EB, 4. kolo, 19 sati: Medveščak – Jug CO, 20.30 sati: Primorje EB – Jadran Kostrena, slobodan Jadran Split, nedjelja, 3. prosinca, 5. kolo, 10 sati: Jadran Split – Medveščak, 11.30 sati: Jug CO – Primorje EB, slobodan je Jadran Kostrena.

1. Jadran Split 6 bodova / 3 utakmice (41:21), 2. Jug CO 6 bodova / 2 utakmice (30:10), 3. Medveščak 3 boda / 2 utakmice (25:16), 4. Primorje EB 3 boda / 2 utakmice (14:23), 5. Jadran Kostrena bez boda / 3 utakmice (19:59).

Prva dva mjesta vode na Final four, završni turnir, koji se igra 16. i 17. prosinca u Zagrebu. Drugi kvalifikacijski turnr se igra u Šibeniku. Tamo su OVK POŠK, Mornar BS, Mladost, Zadar 1952. i Solaris.

26. travanj 2024 06:56