VaterpoloVATERPOLO

TRIGLAV REGIONALNA LIGA Nova uvjerljiva pobjeda Jugaša!

18. studenog 2017. - 21:37

Očekivano - uvjerljiva pobjeda Jug Croatia osiguranja, koji je i dalje na stopostotnom učinku u Triglav regionalnoj ligi. Šest utakmica - šest pobjeda. Ovaj put 'nastradao' je u Gružu OVK POŠK. Plus 13 za momčad trenera Vjeka Kobešćaka (19:6)

Jugaši su realizirali prva dva igrača više (Maro Joković i Loren Fatović), nisu prvu, ali jesu drugu kontru (oba puta Fatović). S druge strane splitska momčad nije prva dva igrača više (jedan za drugim u istom napadu. Prvo je Marko Bijač upisao obranu, a potom je odigrala loše), ali jesu iduća dva te je nakon 3:0 za Juga bilo 34 sekunde do kraja prve četvrtine 3:2 s tim što je gost 21 sekundu prije kraja izborio loptu, te imao napad za izjednačenje, ali je pokušaj Ivana Bebića odsjeo na vratnici. Nakon toga, očekivano, u pauzi između dvije četvrtine glas je podigao Jugov trener.

Početkom druge Jugaši prvi put nisu realizirali igrača više. Marin Delić je na drugoj strani pokušao iznenaditi Bijača, ali nije uspio. Nakon toga dvije brze Jugaša: Xavi Garcia je završio prvu, a Vicenzo Renzuto drugu te je Jug opet imao tri razlike. Jug se nakon 5:2 obranio s igračem manje, izborio potom igrača više te ga realizirao na brzinu (Luka Lončar je pogodio za 6:2). Nakon nove dobre obrane opet je Jug CO imao brojčanu prednost (izborio je Luka Lozina), ali ovog puta je Kobešćak zatražio minutu dogovora. Jugova petica (Joković) je precizan za plus pet (7:2). Idući napad novog igrača više Jug CO nije realizirao. Napad poslije, nakon što još jednom OVK POŠK nije ni pogledao prema Bijaču, Joković je precizan (8:2). Dvije minute prije kraja druge četvrtine Filip Kržić je izborio peterac, ali ga nije realizirao. Renzulto je pogodio s igračem više te zaključio drugu četvrtinu, koju je Jug CO dobio sa 6:0 (na poluvremenu 9:2).

U trećoj četvrtini, kada je na vrata umjesto Marka Bijača stao Antonio Vukojević, nastavila se serija domaćina (10:2 Luka Lončar, 11:2 Marko Macan i 12:2 Maro Joković), koja je narasla do 9:0, a koju je prekinuo Krešimir Butić. OVK POŠK je bio bez pogotka 11 minuta i 57 sekundi igre. Nakon toga, do kraja treće četvrtine, 5:0 Juga...

U posljednjoj, koju su dobili gosti s 3:2, zadnji je pogodio Jugaš Marko Žuvela. Realizirao je peterac.

Jug CO je protiv OVK POŠK bio bez Viktora Rašovića i Hrvoja Benića. U 7. kolu Jug CO je 25. studenog gost Budve.

6. KOLO Jug CO - OVK POŠK 19:6
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 200. Suci: Bore Rončević (Šibenik) i Nikola Gašpardi (Korčula), delegat: Milan Grbin (Korčula).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (4 obrane), Macan (1), Fatović (4), Lončar (2), Joković (4), Garcia (1), Ivanković (1), Kržić (1), Renzuto (2), Pavličević, Farčić, Lozina (2), Vukojević (6 obrana), Žuvela (1). Trener: Vjekoslav Kobešćak.
OVK POŠK: Bratim (3 obrane), Bego, Divković (1), Begović, Vuleta, Bokan, Penava, Škorić, Bebić, Delić, Šitum, Borvovčić - Kurir (2), Sunara (2 obrane), Butić (3). Trener: Damir Polić.
Igrač više: Jug CO 7/11, OVK POŠK 2/12
Peterci: Jug CO 1/2, OVK POŠK 1/1
Četvrtine: 3:2, 6:0, 8:1, 2:3

26. travanj 2024 07:15