VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JUG CO - PARTIZAN 16:5

ZAKOČILI 'PARNI VALJAK' Jugaši očitali lekciju Partizanu te stigli do prve pobjede i prvih bodova!

8. studenog 2017. - 21:21

Bez iznenađenja u Gružu. Hrvatski prvak je bio bolji od srpskog. Uz to nije bilo ni rezultatske neizvjesnosti bez obzira što Jugova igra u napadu s igračem više nije bila za prste polizat u samom početku. Međutim, obrana je bila odlična, kontranapad također. Već u prvom poluvremenu nisu bili dovoljni prsti obje ruke za izbrojiti napade u kojima Partizan nije stigao pogledati prema Marku Bijaču, kapetanu i vrataru Jug Croatia osiguranja. Isto tako, na kraju utakmice, nisu bili dovoljni prsti obje ruke za pokazati koliko je puta Jug prodao Partizanu (polu)kontru.

Već nakon prve četvrtine bilo je 3:0 za Jug CO. Niz hrvatskog prvaka nastavljen je i u drugoj četvrtini te je nakon 11 minuta igre na semaforu pisalo 5:0 (Jugov igrač više 0/3). Partizan je tek iz odbijanca, s igračem više (Đorđe Lazić), uspio postići prvi pogodak. Dogodilo se to nakon 12 minuta i 41 sekundu igre. Partizan ima dobre mlade igrače, svi ih hvale, škola beogradskog kluba, kažu, 'tvornica' je sjajnih igrača, ali mladost Banjice nema iskustva, a Jug je po tom pitanju 'pijani milijarder'...

- Dobro smo se pripremili. Znali smo, ako protiv Partizana uđeš slabije, tada se mučiš cijelu utakmicu. Od prve minute se vidjelo tko je kvalitetniji. Nismo se još uigrali, ali trebamo imati strpljenja. Ipak je bilo dosta promjena u momčadi. Dosta je novih igrača, a isto tako nam je dosta igrača otišlo. U 3. kolu nas čeka gostovanje kod Hannovera. To nam je u ovom dijelu sezone najvažnija utakmica u gostima. Do te utakmice imamo utakmice u Regionalnoj ligi, koje bi nam trebale poslužiti da se još bolje uigramo te se nadam kako će do utakmice u Hannovera sve sjesti na svoje mjesto. Puno bi nam značilo uzeti tri boda u gostima protiv Hannovera – istaknuo je Loren Fatović, trostruki strijelac protiv Partizana. Vicenzo Renzuto i Luka Lozina su bili još 'gori' za goste. Postigli su po četiri pogotka.

2. KOLO Jug CO – Partizan 16:5
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 400. Suci: Vladimir Galkin (Rusija) i Attilio Paoletti (Italija).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan (1), Fatović (3), Lončar, Joković, Garcia (1), Ivanković (2), Rašović (1), Renzuto (4), Pavličević, Benić, Lozina (4), Jarak. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
PARTIZAN: Rističević, Kasum (1), F. Janković, Lukić, Lazić (1), Tomić, M. Janković, Andrejević (2), Manojlović, Radanović, Vučinić (1), Aksenijević, Belopavlović. Trener: Stefan Ćirić.
Igrač više: Jug CO 10/4, Partizan 11/3
Peterci: Jug CO 1/1, Partizan -
Četvrtine: 3:0, 2:1, 5:2, 6:2.

GOL PO GOL DO PRVE POBJEDE
Prva četvrtina: 1:0 Renzuto (2) 2:0 Garcia (5), 3:0 Ivanković (6); druga četvrtina: 4:0 Rašović (10), 5:0 Renzuto (11),  5:1 Lazić (13/igrač više), treća četvrtina: 5:2 Andrejević (17), 6:2 Lozina (18/igrač više), 7:2 Lozina (18/igrač više), 8:2 Lozina (20), 9:2 Fatović (20), 9:3 Andrejević (22), 10:3 Renzuto (22/peterac), 11:3 Renzuto (23), četvrta četvrtina: 12:3 Macan (25/igrač više), 13:3 Fatović (27), 14:3 Ivanković (29), 15:3 Lozina (30/igrač više), 15:4 Vučinić (30), 16:4 Fatović (30/igrač više), 16:5 Kasum (32/igrač više)

24. travanj 2024 13:48