VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA

NIJE DOBRO POČELO Dinamo Moskva - Jug CO 12:11

25. listopada 2017. - 23:28

Poraz Jugaša na startu natjecanja u skupini Lige prvaka, na početku lova na završni turnir, plasman na Final Eight. U Moskvi je domaći Dinamo, povratnik nakon 15 godina u najelitnije natjecanje, slavio s 12:11.

Jugaši su vrlo dobro počeli utakmicu. Tri puta su imali tri gola prednosti (6:3, 7:4 i 8:5). Pri vodstvu 8:6 Joković nije realizirao peterac, koji je izborio Renzuto (obrana Ivanova). Imao je Jug CO u nastavku tog napada i igrača više, ali Talijan tad nije bio precizan. Dinamo je s nova dva pogotka, ukupno tri u nizu, izjednačio na 8:8. Ipak, bježi Rašović 4 sekunde prije kraja treće četvrtine Pijetloviću, te je kraj treće četvrtine Jug CO dočekao s golom viška (9:8). Na početku posljednje četvrtine domaćin izjednačio, a Benić nakon asistencije Rašovića pogodio za, pokazalo se na kraju, posljednje Jugovo vodstvo (10:9).

Dinamo je s nova dva pogotka u nizu prvi put poveo (11:10). Niz ruskog sastava prekinuo je Benić svojim četvrtim pogotkom. Imao je Jug CO pri rezultatu 11:11 napad za vodstvo, ali nije uspio. Dinamo je u na početku posljednje minute izborio igrača više (Benić treće isključenje) te pogodio za 12:11. Do kraja je ostalo 24 sekunde. Kobešćak je zatražio minutu dogovora. Pokušali su Jugaši u posljednjim sekundama utakmice uposliti Lončara u dva metra, ali taj pokušaj dodavanja presjekao je Pijetlović.

Benić je odigrao veliku utakmicu u napadu, Rašović također iako je zaspao na kraju u obrani kad je Dinamo pogodio za konačnih 12:11. Macan je zbog tri isključenja otpao pred kraj treće četvrtine (Jug CO je u tom trenutku vodio s 8:7, domaćin je realizirao tog igrača više za 8:8). Uglavnom, previše je bilo grešaka u obrani Juga. Nekoliko puta je zakazao blok Jugaša. Lončar će teško moći sam u dva metra...

U 2. kolu Jug CO dočekuje 8. studenoga beogradski Partizan, koji je u 1. kolu kod kuće poražen od OSC-a s 11:7.

1. KOLO Dinamo Moskva – Jug CO 12:11
MOSKVA
Suci: Matan Schwartz (Izrael) i Vojin Putniković (Srbija).
DINAMO MOSKVA: Ivanov (11 obrana), Lazarev (2), Koptsev, Subotić, Bychkov, D. Pijetlović (2), Latypov (2), Nagaev (3), Rađen (1), Kholod (1), Lisunov, Shepelev (1), Kostrov. Trener: Marat Zakirov.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (9 obrana), Macan, Fatović, Lončar (1), Joković (2), Garcia, Ivanković (1), Rašović (3), Renzuto, Pavličević, Benić (4), Lozina, Jarak. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
Igrač više: Dinamo Moskva 11/8, Jug CO 5/2
Peterci: Dinamo Moskva - , Jug CO 1/0
Četvrtine: 1:2, 3:5, 4:2, 4:2.

GOL PO GOL Tako je bilo u Moskvi
Prva četvrtina: 0:1 Joković (1), 0:2 Rašović (7/igrač više), 1:2 D. Pijetlović (8/igrač više), druga četvrtina: 2:2 Rađen (11/iz vanka), 2:3 Benić (12/iz vanka), 2:4 Ivanković (12/iz vanka), 3:4 Kholod (iz vanka), 3:5 Rašović (15/iz vanka), 3:6 Lončar (16/dva metra), 4:6 Lazarev (16/iz vanka), 4:7 Benić (16/stativa, od leđa Ivanova u gol), treća četvrtina: 5:7 D. Pijetlović (17/igrač više), 5:8 Joković (18/iz vanka), 6:8 Shepelev (18/kontra), 7:8 Lazarev (21/igrač više), 8:8 Bagaev (24/igrač više), 8:9 Rašović (24/dva metra), četvrta četvrtina: 9:9 Nagaev (27igrač više), 9:10 Benić (29/dva metra), 10:10 Nagaev (29), 11:10 Latypov (30), 11:11 Benić (31/iz vanka), 12:11 Latypov (32/igrač više).

19. travanj 2024 16:49