VaterpoloVATERPOLO

MARO SAVINOVIĆ Jučer Svjetsko prvenstvo, sutra kvalifikacije za Euroligu

12. rujna 2017. - 15:00

Jučer je sudio u grčkom Volosu, a sutra će u Banja Luci. Maro Savinović, međunarodni vaterpolski sudac iz Dubrovnika, upravo se vratio sa Svjetskog prvenstva za juniorke gdje je naša reprezentacija zauzela posljednje mjesto, a gdje su zlato osvojile Ruskinje, koje su nakon čak jedanaest serija peteraca slavile pred 3500 gledatelja u finalu protiv Grkinja. Bronca je pripala Nizozemkama

Savinović je u Volosu sudio prvo dvije utakmice u skupini, a potom u završnici prvo u osmini finala ogled u kojem je Mađarska dobila Australiju, nakon toga četvrtfinale u kojem je Španjolska zaustavila Mađarsku te na kraju polufinale pred 3000 gledatelja u kojem je Grčka sa 7:6 dobila Nizozemsku.

Nakon Svjetskog prvenstva za juniorke Savinović sudi na jednom od tri turnira prvog kruga kvalifikacija za europsku Ligu prvaka. Osim domaćina, Banja Luke, prvaka Bosne i Hercegovine na turniru igraju mađarski OSC, španjolska CN Terassa, ruski Sintez Kazan i portugalski Poruense

19. travanj 2024 20:26