VaterpoloVATERPOLO

FINALE MLAĐE KADETSKOG KUPA HRVASKE Jug CO dobio KPK, Tolja MVP

30. srpnja 2017. - 15:48

Mlađi kadeti Jug Croatia osiguranja su pobjednici Kupa Hrvatske. U finalu završnog turnira na zagrebačkoj Šalati pobijedili su KPK te osvojili pokal. Dva puta su se ogledali Jugaši i Kapekaši. U skupini 'B': Jug CO – KPK 12:8, a sad u finalu Jug CO – KPK 10:8.

Iako su turnir otvorili porazom (Primorje EB – Jug CO 10:8), nanizali su nakon toga pobjede u iduće četiri utakmice. Između dvije pobjede protiv KPK, potopili su Medveščaka u zadnjem kolu natjecanja u skupini (23:5) te Mornar BS u polufinalu sa čak 14 razlike (19:5).

Finale Kupa Hrvaske, ogled dva kluba Dubrovačko-neretvanske županije, pogotkom je otvorio Josip Tolja za 1:0 vodstvo Juga. Izjednačio je Marin Čumbelić. Zatim Marin Miloslavić i Patrik Kolak tresu mrežu Korčulana. Šest sekundi prije kraja prve četvrtine KPK je stigao na 2:3 (Toni Mozara). Druga četvrtina 3:0 za Jug CO (Luka Bjelopera dva te Ivan Majčica). U trećoj povratak KPK. Toni Mozara za 3:6, Domagoj Čale za 4:6 te Marijan Duhović 9 sekundi prije kraja trećih sedam minuta igre za 5:6. Ipak, Jug CO u zadnjoj sekundi treće četvrtine postiže sedmi pogodak (Antonio Zadre). U posljednjoj četvrtini Luka Bjelopera svojim trećim pogotkom donosi Jugu plus tri (8:5). Marijan Duhović smanjuje. Patrik Kolak vraća Juga na plus tri. Domagoj Čale vraća nadu KPK. Opet Jug CO, i to dvije minute i 11 sekundi prije kraja Fran Garvan (10:7). Do kraja je posignut još jedan pogodak, i to je uspjelo Korčulanima (Toni Mozara).

KPK je ove zime osvojio naslov prvaka Hrvatske. U finalu je tada sa 14:9 dobio Jug CO. Sad su Jugaši uzvratili Kapekašima te osvojili trofej. Jug CO i KPK su opet bili ispred ostalih.

Treći je splitski Jadran, četvrti Mornar BS, peto Primorje EB, šesti Zadar 1952, sedma Mladost, a osmi Medveščak. Najbolji igrač turnira je Jugaš Josip Tolja.

FINALE Jug CO – KPK 10:8
ZAGREB
Plivalište Šalata. Suci: Miroslav Vlašić i Tomislav Milenković. Delegat: Robert Jambrović.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Maro Šimunović, Marin Miloslavić (1), Ivan Begić, Dominik Lončarić, Antonio Zadro (1), Šime Šimunović, Vlaho Pavlić, Fran Garvan (1), Luka Bjelopera (3), Patrik Kolak (2), Josip Tolja (1), Dominik Duždević, Nikša Brzica, Ivan Majčica (1). Trener: Aljoša Lončarić, pomoćnik: Frano Karač.
KPK: Robert Fiorenini, Marijan Duhović (2), Igor Krstulović, Toni Mozara (3), Roko Krkeljaš, Iva Fabris, Paula Batinović, Viktor Antunović, Marko Filippi, Danijel Caktaš, Domagoj Čale (2), Zrinka Fabris, Jakov Bakarić, Marin Čumbelić. Trener: Marjan Kosović, pomoćnik: Marinko Bojić.
Igrač više: Jug CO 6/2, KPK 9/5
Peterci: Jug CO 1/1, KPK 1/1
Četvrtine: 3:2, 3:0, 1:3, 3:3.

25. travanj 2024 14:32