VaterpoloVELIKA POBJEDA NAŠIH VATERPOLISTA U POLUFINALU SVJETSKOG PRVENSTVA

MAJSTORI SKINULI SRBIJU S TRONA Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva!

28. srpnja 2017. - 11:36

Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva! Skinula je s trona Srbiju. Konačno je pobijedila tu sjajnu, veliku reprezentaciju. Sedam godina smo čekali na pobjedu. Zadnju su protiv Srbije ostvarili na Europskom prvenstvu u Zagrebu, kojem smo bili domaćini, i to također u polufinalu. Nakon toga su gutali samo gorke pilule. Gledali nakon svakog ogleda kako Srbija slavi.

Nakon što ih je potopila u Kazanju prije dvije godine u finalu, nakon što ih je ostavili bez prilike za zlato u finalu Olimpijskih igara u Riju, sad je Hrvatska izbacila Srbiju iz finala te će za zlato igrati protiv domaćina, Mađarske (subota, 29. srpnja u 20.30 sati). Hrvatska je pritom osigurala šestu medalju na Svjetskim prvenstvima, i to šestu u nizu, a nikome nije uspjelo ni pet osvojiti zaredom!

U Melbourneu 2007. Hrvatska je preko Srbije otišla u finale te u finalu dobila Mađarsku. U Zagrebu je preko Srbije otišli u finale te u njemu dobila Italiju. Svaki put kad je dobila Srbiju u polufinalu – slavila je. Ponovilo se!

Polufinale je bila sjajna utakmica. Spektakl. Hrvatska na krilima Sandra Sukna, a Srbija predvođena fantastičnim Andrijom Prlainovićem. Što su ta dvojica pokazala, to je vrh u vaterpolu. Prlainović nas je bacao u očaj. Srbija je zahvaljujući njemu vodila s 1:0, 2:1, 3:1 (asistencija), 4:3, 8:7, 9:8 i 10:9. Krajem treće četvrtine Hrvatska je pri rezultau 8:8 imala prvu priliku za prvo vodstvo. Izgubila je loptu, a majstor je pogodio. Potom početkom posljednje četvrtine nova prilika naših, bilo je 9:9, i opet konra koju je realizirao Prlainović. Međutim, nakon što nismo dozvolili toliko puta Srbiji da pobjegne, dočekali smo četiri minute i 51 sekundu prije kraja prvo vodstvo (Ante Vukičević). Potom se Hrvatska obranila s igračem  manje. Ipak, Dušan Mandić je u idućem napadu Srbije izjednačio, ali na drugoj strani Maro Joković je vratio prednost. Bilo je to nepune tri minute prije kraja. Nisu naši više tresli mrežu Srbije, ali su se znali obraniti na čelu s Markom Bijačem, koji je imao 13 obrana. Sandro Sukno i Marko Bijač nisu bili sami. Luka Lončar opet sjajan u dva metra, kako su samo pogađali Ante Vukičević i Andro Bušlje...

Hrvatska – Srbija 12:11
BUDIMPEŠTA
Plivalište Alfred Hajós na Margaritinom otoku. Gledatelja 7.000.
HRVATSKA: Bijač (13 obrana), Macan, Fatović, Lončar (2), Joković (2), Buljubašić, Vukičević (2), Bušlje (2), Sukno (3), Krapić, Šetka, Garcia, Marcelić. Izbornik: Ivica Tucak.
SRBIJA: G. Pijetlović (1 obrana), Mandić (1), Rašović, Ranđelović (1), Ćuk, D. Pijetlović (2), Ubović, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović (6), S. Mitrović (1), B. Mitrović (3 obrane). Izbornik: Dejan Savić.
Igrač više: Hrvatska 9/12, Srbija 7/12
Peterci: Hrvatska 1/1
Četvrtine: 1:1, 4:4, 4:4, 3:2.

GOL PO GOL DO FINALA
Prva četvrtina:
0:1 Prlainović (5/igrač više), 1:1 Sukno (8/igrač više), druga četvrtina: 1:2 Prlainović (9/ igrač više), 1:3 S. Mitrović (10/igrač više), 2:3 Lončar (12/dva metra, šrauba), 3:3 Bušlje (13/izvanka), 3:4 Prlainović (14 /igrač više), 4:4 Sukno (16/igrač više), 4:5 D, Pijetlović (16/igrač više, prva stativa), 5:5 Bušlje (16), treća četvrtina: 5:6 D. Pijetlović (19/igrač više), 6;6 Sukno (20/igrač više), 6:7 Ranđelović (21/dva metra), 7:7 Joković (22/igrač više), 7:8 Prlainović (22/dva metra), 8:8 Vukičević (23/igrač više), 8:9 Prlainović (24/kontra, iz daljine), 9:9 Joković (24/peterac), četvrta četvrtina: 9:10 Prlainović (26/kontra), 10:10 Lončar (26/dva metra), 11:10 Vukičević (28/igrač više), 11:11 Mandić (29/izvanka), 12:11 Joković (30/igrač više).

20. travanj 2024 08:16