VaterpoloVATERPOLSKA EUROLIGA

PORAZ JUGAŠA U EGERU 'Izabrali' teži put do obrane naslova

27. travnja 2017. - 00:07

Poraz Jugaša u Egeru u zadnjem kolu natjecanja u skupini 'B' europske Lige prvaka te će aktualni europski prvaci prvog dana Final Six-a u Budimpešti igrati protiv Olympiacosa, kojeg su prošle godine dobili u finalu. Grčki prvak je bio drugi u skupini 'A', a Jugaši su na kraju zauzeli treće mjesto u skupini 'B'. Za drugo mjesto u skupini igrao im je na kraju i neodlučan rezultat, a Egeru samo pobjeda.

Ukoliko bude uspješan protiv Olympiacosa u četvrtfinalu, Jug CO će u polufinalu igrati protiv PRO Recca (i prošle godine mu je talijanski prvak bio suparnik u polufinalu). U drugom četvrtfinalu igrat će Eger i Brescia, a uspješnijeg čeka u polufinalu Szolnoki, pobjednik skupine 'A' u kojoj je treća bila Brescia.

U Egeru, odluci tko će biti drugi, a tko treći u skupini 'B', domaćin je bio bolji sa 6:5. Vodio je i sa 6:3, i to minutu i 31 sekundu prije kraja utakmice. Jugaši su poveli pogotkom Felipe Perronea. Prva četvrtina 1:1. Xavi Garcia je početkom druge četvrtine opet doveo Jug CO u vodstvo (2:1), a nakon toga dva pogotka domaćina. Početkom treće četvrtine Loren Fatović je izjednačio na 3:3, a nakon toga tri pogotka u nizu domaće momčadi. Poraz je ublažio Hrvoje Benić (na slici) s dva pogotka, oba s igračem više. Prvog je postigao točno 60 sekundi prije kraja utakmice, a drugog kad je do kraja ostalo još 12 sekundi.

Final Six u Budimpešti igra se od 25. do 27. svibnja.

ZF Eger – Jug CO 6:5
EGER
Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Naumov (Rusija).
ZF EGER: Mitrović, Angyal (1), Decker, Čučković, Hosnyanszky, Lorincz, Ćuk (1), Kovacs, Erdely (3), Vapenski, Bedo, Harai (1), Csiszar.
JUG CO: Bijač, Macan, Fatović (1), Lončar, Joković, Garcia (1), Marković, Pavličević, Vrlić, Perrone (1), Benić (2), Obradović, Popadić.
Četvrtine: 1:1, 2:1, 1:1, 2:2.

Ostali rezultati: Partizan - CNA Barceloneta 4:8, WESPO Hannover - PRO Recco 7:10 (Sandro Sukno jedan pogodak za PRO Recco). Konačni poredak skupine 'B': 1. PRO Recco 30 bodova, 2. ZF Eger 18 bodova, 3. Jug CO 17 bodova, 4. CNA Barceloneta 14 bodova, 5. Partizan 4 boda, 6. WASPO Hannover 3 boda.

SKUPINA 'A'
Rezultati posljednjeg kola u skupini 'A':
Brescia - Olympiacos 13:10 (Andro Bušlje jedan pogodak za Olympiacos), Szolniki - OSC 10:8, Spandau 04 - Olympic Nica 11:6. Konačni poredak skupine 'A': 1. Szolnoki 28 bodova, 2. Olympiacos 22 boda, 3. Brescia 17 bodova, 4. OSC 12 bodova, 5. Spandau 04 7 bodova, 6. Olympic Nica bez boda.

18. travanj 2024 13:03