VaterpoloVATERPOLO/EUROPSKA LIGA PRVAKA

MOŽE JEDNOM, ALI NE JOŠ JEDNOM Jugaši slavili u Hannoveru

18. veljače 2017. - 23:20

Jugaši nisu dozvolili novo neugodno iznenađenje protiv WASPO Hannovera te su napravili novi korak prema plasmanu na završni turnir europske Lige prvaka, koji se krajem svibnja igra u Budimpešti.

Aktualni europski prvak se opekao prije deset dana u svom Gružu kada je u posljednjoj četvrtini, koju je dobio sa čak 9:5, uspio izbjeći poraz protiv najbolje njemačke momčadi u ovom trenutku te osvojiti bod. Ovaj put je ‘motor’ upalio dosta prije. Sa četiri pogotka u nizu u završnici druge četvrtine, u svega 126 sekundi, otišao je sa 6:5 do velikih 10:5. Prije nego je krenula ta spomenuta serija obranio se s igračem više te nije dozvolio domaćinu novo izjednačenje.

Darko Brguljan je opet bio sjajan u redovima njemačkog sastava, ali je bio, srećom, usamljen. Uz to je 3 minute i 13 sekundi prije kraja treće četvrtine zaradio treće isključenje te je posao Jugašima, koji su u tom trenutku vodili s 10:7, do kraja utakmice bio olakšan. U završnici utakmice, kad je bilo jasno kako će sva tri boda u Dubrovnik, tek tad se probudio Aleksandar Radović, koji je uz Darka Brguljana bio najzaslužniji za iznenađenje u prvoj utakmici. Naravno, u odnosu na taj prvi ogled, Jug CO je sad bio jači za oporavljenog Xavi Garciju, a uz to je imao daleko više raspoloženih igrača. Vratar Marko Bijač je ovaj put bio daleko, daleko bolji...

6. KOLO WASPO Hannover – Jug CO 10:17
HANNOVER
Gradski bazen. Gledatelja 500. Suci: Matan Schwartz (Izrael) i Spyridon Achladiotis (Grčka)
WASPO HANNOVER: Kong (4 obrane), Ćorušić, Bukowski (1), Ban (1), Da. Brguljan (4), Radović (4), Jokić, Winkelhorst, Sekulić, Estranyi, Tkač, Taplick, Sučić. Trener: Karsten Seehafer.
JUG CROATIA OSIGURANJE:  Bijač (14 obrana), Macan, Fatović (4), Lončar (3), Joković (2), Garcia (2), Vrlić (1), Ivanković (2), Pavličević, Perrone (1), Benić, Obradović (2), Popadić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
Igrač više: WASPO Hannover 13/7, Jug CO 13/8
Peterci: WASPO Hannover 1/1, Jug CO
Četvrtine:  3:4, 3:6, 1:3, 3:4.

GOL PO GOL
Prva četvrtina:
0:1 Fatović (2/igrač više), 0:2 Fatović (4/igrač više), 1:2 Ban (5/igrač više), 2:2 Bukowski (5/igrač više), 2:3 Joković (6/igrač više), 2:4 Obradović (7/izvanka), 3:4 Da. Brguljan (8/izvanka), druga četvrtina: 3:5 Garcia (10/kontra), 4:5 Da. Brguljan (10), 4:6 Obradović (12/dva igrača više), 5:6 Da. Brguljan (13/igrač više),  5:7 Ivanković (14/kontra), 5:8 Lončar (15), 5:9 Joković (15), 5:10 Fatović (15/kontra), 6:10 Da. Brguljan (16/igrač više), treća četvrtina: 7:10 Radović (21/igrač više), 7:11 Garcia (23/igrač više), 7:12 Lončar (23/igrač više), 7:13 Fatović (23/kontra), četvrta četvrtina: 8:13 Radović (25/igrač više), 9:13 Radović (28/igrač više), 9:14 Lončar (28), 9:15 Perrone (29/igrač više), 9:16 Ivanković (30/kontra), 10:16 Radović (30/peterac), 10:17 Vrlić (30/igrač više),

U dvije preostale utakmice u skupini: ZF Eger – CNA Barceloneta 10:9, PRO Recco – Partizan 12:7.

1. PRO Recco 18 bodova, 2. Jug CO 11 bodova, 3. ZF Eger 9 bodova, 4. CNA Barceloneta 8 bodova, 5. WASPO Hannover 3 boda, 6. Partizan 1 bod.

U 7. kolu Jug CO 1. ožujka dočekuje Partizan.

25. travanj 2024 01:47