VaterpoloVATERPOLO/REGIONALNA LIGA

NEMA IZNENAĐENJA KAD JE PRISTUP PRAVI Jug ostao sam

19. studenog 2016. - 21:54

Marko Bijač je odgledao susret s klupe. Kapetan je dobio slobodno, a na vratima Juga čitavu utakmicu proveo je Toni Popadić. Mreža Jug Croatia osiguranja nije se tresla u prvoj četvrtini, u drugoj samo jednom, i to nakon 45 sekundi te isto tako jednom u trećoj. Jug je do tog prvog pogotka Partizana postigao četiri, do drugog još tri.

Izdvojiti u prvom poluvreme u treba poteze Jugovih centara. Josip Vrlić okrenut leđima samo je proslijedio loptu u mrežu. Lazar Dobožanov, vratar Partizana to nije uspio uhvatiti ni pogledom. Zatim šrauba Luke Lončara za 4:0. U nastavku se najviše pljeskao 'biljaru' Mara Jokovića (vratnica, stativa i lopta iza leđa drugog Lazara na vratima Partizana, Bakočevića).

Jugaši su ozbiljno shvatili Partizana te nije bilo neizvjesnosti. Na poluvremenu je bilo 7:1, u posljednjoj četvrtini je bilo i osam razlike (10:2).

U Gružu se nije dogodio iznenađenje. Nitko nije očekivao kako će sastav sa stopostotnim učinkom nakon 5. kola biti Partizan.

Utakmicu s Partizanom posebno će pamtiti Marko Žuvela. Njemu je to bio debi za prvu momčad Juga. U igru je ušao u četvrtoj četvrtini. Minutu i pol prije kraja je šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Lazar Bakočević.

Jugaši, koji su sad sami sa stopostotnim učinkom, novi nastup imaju u srijedu, 23. studenoga kad u Gruž stiže Mornar BS.

5. KOLO Jug CO – Partizan 11:5
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 300. Suci: Branko Banovac i Robert Tiozzo (obojica iz Splita), delegat: Milan Grbin (Korčula).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Macan (1), Fatović, Lončar (2), Joković (2), Garcia (1), Merčep, Ivanković, Žuvela, Perrone, Benić, Obradović (3), Bijač, Vrlić (2). Trener: Vjekoslav Kobešćak.
PARTIZAN: Dobožanov (9 obrana), Kasum (1), F. Janković (1), Repanović, Lazić (1), Manojlović (2), Drašović, Andrejević, Jakšić, Radojević, Radanović, M. Janković, Brakočević (3 obrane), Toholj. Trener: Zoran Milenković.
Igrač više: Jug CO 5/3, Partizan 6/1
Četvrtine: 3:0, 4:1, 1:1, 3:3.

SEMAFOR
Četvrtak, 17. studenoga, Igalo:
Jadran Carine HN - Budva 10:4, petak, 18. studenoga, Zagreb: Mladost - Primorje EB 10:9, subota, 19. studenoga, Split: Mornar BS - Jadran Split 11:9, Dubrovnik: Jug CO - Partizan 11:5, slobodna je Vojvodina.

1. Jug CO 15 bodova / 5 utakmica,
2. Jadran Carine HN 10 bodova/5 utakmica, 3. Partizan 9 bodova/4 utakmice, 4. Mladost 9 bodova/4 utakmice, 5. Primorje EB 7 bodova/5 utakmica, 6. Mornar BS 4 boda/4 utakmice, 7. Budva 3 boda/4 utakmice, 8. Vojvodina 1 bod/4 utakmice, 9. Jadran Split bez boda/5 utakmica.

16. travanj 2024 06:00