ArhivVATERPOLO / KUP HRVATSKE

MLAĐI KADETI Jugaši u finalu!

24. srpnja 2016. - 02:50

Mlađi kadeti Jug Croatia osiguranja, koje vodi trener Aljoša Lončarić, igrat će u finalu završnog turnira Kupa Hrvatske, koji se igra u Korčuli. Suparnik će im biti zagrebačka Mladost. Jugaši su sa 4:1 dobili u polufinalu splitski Mornar Brodospas, dok je Mladost s 8:3 bila bolja od riječkog Primorja EB. U razigravanju za poredak od petog do osmog mjesta KPK je dobio Medveščak sa 12:4, a istim rezultatom Zadar 1952. je bio bolji od splitskog Jadrana. Korčulani će tako igrati za peto mjesto sa Zadrom 1952.Zanimljivost polufinala između Jug CO i Mornar BS jest činjenica kako nije bilo pogodaka na poluvremenu. Prvi pogodak je postigao Hrvoje Zvono, i to s igračem više nakon 32 sekunde igre u trećoj četvrtini (ukupno nakon 14 minuta i 32 sekunde igre) za vodstvo Jug CO od 1:0. Mornar je jedini pogodak na utakmici postigao nakon 17 minuta i 58 sekundi igre. Minutu i 48 sekundi prije kraja treće četvrtine Zvonimir Perić je bio strijelac za novo vodstvo Jug CO, koji je u posljednjoj četvrtini pogocima Mara Banića i Lukše Vlašića potvrdio prolaz u finale.Korčulani su već u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 4:0, pokazali kako su bolji od Medveščaka. Vodili su i s 5:0 početkom druge, 7:2 na poluvremenu, 8:2 nakon treće četvrtine. Franko Fabris je bio prvi strijelac domaćina sa 4 pogotka, po 3 su postigli Toni Mozara i Domagoj Čale, a po jedan Iva Fabris i Petar Tedeschi.U nedjelju, 24. srpnja, posljednjeg dana turnira, prvo u 8 sati za sedmo mjesto igraju Jadran Split i Medveščak, u 9.10 sati za peto mjesto KPK i Zadar 1952., u 10.20 sati za treće mjesto Primorje EB i Mornar BS, dok finale između Mladosti i Jug CO počinje u 11.30 sati. Podsjetnik, Mladost i Jug CO su bili suparnici na startu turnira. U 1. kolu skupine odigrali su bez pobjednika, 5:5, u susretu u kojem je Mladost vodila sa 4:0.T.V.

19. travanj 2024 16:21