TenisTENIS

NOVIH 20 BODOVA Lucija među 16 u Bratislavi

7. ožujka 2017. - 20:25

Lucija Ćirić Bagarić plasirala se u 2. kolo turnira drugog ranga iz kalendara europske teniske federacije za uzrast do 14 godina, koji se igra u Bratislavi. 13-godišnja Dubrovkinja, koja je prošle godine osvojila sva četiri naslova državne prvakinja u uzrastu do 12 godina (pojedinačno i u parovima je bila najbolja na dvoranskom prvenstvu te isti uspjeh ostvarila i na otvorenom prvenstvu), bila je bolja na startu turnira od domaće tenisačice, Slovakinje Mie Chudejove sa 6:4, 2:6 i 7:6 (2).

Meč je trajao tri sata i deset minuta. Zanimljivo, u trećem, odlučujućem setu u kojem je slavila sa 7:2 u tie breaku, Lucija je gubila s 5:1 u gemovima. Za plasman u četvrtfinale igrat će u srijedu, 8. ožujka, sa šestom nositeljicom, Poljakinjom Polom Wygonowskom, 52. s rang liste najboljih europskih igračica do 14 godina. .

Lucija je uoči turnira u Bratislavi bila na 209. mjestu europske rang liste sa 111 bodova. Uspjeh u 1. kolu donio joj je novih 20 bodova s kojima bi trebala napredovati 25 mjesta. Od nedavno trener Lucije Ćirić Bagarić je Filip Serdarušić.

16. travanj 2024 09:10