RukometPRVA HRVATSKA LIGA - JUG RUKOMETAŠA

START NOVE SEZONE Dubrovnik bez dvojice išao u Omiš, promašio dva zicera i ostao bez bod(ov)a

2. listopada 2017. - 14:20

Rukometaši Dubrovnika izgubili su susret 1. kola Prve hrvatske lige - jug u Omišu od Hrvatskog dragovoljca s 26:25 (13:12).

Kako stoji na klupskoj facebook stranici: RKHM Dubrovnik je u Omišu poveo s 3:1. Hrvatski dragovoljac je pred kraj poluvremena vodio s 12:7, a nakon 30 minuta igre s 13:12. U završnici utakmice Dubrovnik je imao priliku za vodstvo, ali je u 57. minuti pri rezultatu 23:23 promašio zicer. Zatim, kad je domaćin poveo s 24:23, RKHM Dubrovnik nije iskoristio još jedan zicer.

- Dobro smo izgledali u prvih i zadnjih 10 minuta utakmice - naglašavaju iz RKHM Dubrovnik, koji je u Omišu igrao bez Ukrajinca, Dmytra Poliaka, bivšeg reprezentativca Ukrajine te vratara Kristijana Janđela. Poliak, 34-godišnji lijevi vanjski (može igrati i srednjeg vanjskog), koji je igrao u Ukrajini, Bjelorusiji i Turskoj, još nije riješio papire (pravo nastupa trebao bi imati u 2. kolu), dok se Janđel ozlijedio na posljednjim treninzima te nije putovao s momčadi u Omiš.

Prvi strijelci Dubrovnika u Omišu bili su Maro Dabelić i Luko Bevanda, koji su postigli po 6 pogodaka (Bevanda svih šest iz sedmeraca, bez promašaja, 6/6). Tomislav Radić je četiri puta tresao mrežu Hrvatskog dragovoljca, tri puta Hrvoje Lončarica, po dva puta Leo Brnin i Nikša Bušlje te po jednom Ivan Dobrić i Zvonimir Srna. Vratar Toni Barišić je imao 11 obrana.

U 2. kolu RKHM Dubrovnik (Gospino polje, subota, 7. listopada u 18 sati) dočekuje novog prvoligaša, Pećine iz Rijeke, koje su u 1. kolu poražene kod kuće od Ribola Kaštela, koja je prošle sezone igrala u Premijer ligi, i to s 34:27.

SEMAFOR
Rezultati 1. kola: Vodice – Biograd 22:32, Kozala – Buzet 31:29, Mladi Rudar – Metković 1963. 30:25, Pećine – Ribola Kaštela 27:34, Split – Solin 27:18, Hrvatski dragovoljac – Dubrovnik 26:25

U 2. kolu Metković 1963. dočekuje u subotu, 7.. listopada, Hrvatski dragovoljac, a RKHM Dubrovnik je domaćin Pećinama. Još igraju: Buzet - Solin, Ribola Kaštela - Split, Biograd - Mladi Rudar i Kozala - Vodice.

20. travanj 2024 15:16