RukometRUKOMET: PRVA HRVATSKA LIGA - JUG (M)

ŽUPANIJSKI DERBI Metković bolji od Dubrovnika!

25. veljače 2017. - 23:18

Metkovčani su na domaćem terenu pobjedili Dubrovčane s 25:24 u županijskom rukometnom derbiju Prve hrvatske lige – jug. Rukometaši Dubrovnika na poluvremenu su imali prednost 11:7, ali se istopila u drugom poluvremenu te u tijesnoj završnici domaćini stižu do bodova.
Dubrovnik je u nastavku sezone igrao tri derbija u gostima, i upisao tri poraza. Držali su prvo mjesto do prošlog kola, ali su sada četvrti sa 16 bodova. Metković 1963 je stigao na diobu petog mjesta te je sad samo jedan bod iza Dubrovnika.

Za Dubrovnik su pod vodstvom Zlatka Saračevića igrali: Ćužić, Dabelić, Cikatić, Srna, Lončarica, Putica, Brnin, Bevanda, Marušić, Žerić, Obradović, Meštrić.

Poredak: 1. Mladi Rudar 17 bodova (utakmica manje), 2. Split 17 bodova (utakmica manje), 3. Karlovac 16 bodova (utakmica manje), 4. Dubrovnik 16 bodova, 5. Biograd 15 bodova (utakmica manje), 6. Metković 15 bodova, 7. Kozala 12 bodova (utakmica manje),…

U 14. kolu Dubrovnik će prvi put u 2017. godini igrati kod kuće, protivnik će im biti Biograd. Metković će na teško gostovanje u Karlovac.