RukometDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / RIO 2016.

POBJEDA RUKOMETAŠA Imali smo sreće

10. kolovoza 2016. - 10:15
1470810446RUKOMET_ARGENTINA_CRO_02

Dobro je, a što drugo reći nakon što su naši rukometaši sretno i spretno ostvarili prvu pobjedu na Olimpijskim igrama. Nakon startnog poraza od Katara, dobili su Argentinu s 27:26, i to kako – pogotkom Domagoja Duvnjaka iz sedmerca devet sekundi prije kraja utakmice.Prije toga Argentinci su imali napad za pobjedu, izvukli su vratara kako bi imali igrača više u polju. Duvnjak tada sječe dodavanje Pizarra za Portelu na liniji šest metara, potonji je napravio grub prekršaj na Duvnjaku, a prema novim pravilima to je donijelo sedmerac. U preostalih devet sekundi, nakon što je Duvnjak pogodio za 27:26, Argentina nije uspjela napraviti ništa.- Točno je da smo imali sreće i svakako je točno da ovu utakmicu nije bilo lako za gledati, ali ovaj turnir je proces u kojem mi možemo samo biti bolji. Protiv Katara sam preuzeo odgovornost za poraz, a s Argentinom smo imali i malo sreće, no to je sport, negdje izgubite, a negdje dobijete. Glavno je da su se momci borili i pokazali kako se igra za Hrvatsku. Sada nam slijede klasici s Danskom i Francuskom, te ćemo nakon tih utakmica znati na čemu smo. Ako dobijemo Dansku već smo praktički u četvrtfinalu – istaknuo je Opuzenac Željko Babić, hrvatski izbornik.Argentina je vodila u prvom poluvremenu s 13:9, u nastavku su naši imali plus dva (24:22), ali je Argentina serijom 3:0 opet povela... Potom vodimo 26:25 (Ivan Čupić). Argentinci su izjednačili te imali napad za pobjedu, ali....Oba Metkovca u reprezentaciji su tresla mrežu Argentine, Ivan Čupić je postigao četiri, a Ilija Brozović jedan pogodak. Manuel Štrlek je bio naš prvi strijelac sa 7 pogodaka. U našoj skupini u preostale dvije utakmice 2. kola Francuska je nadigrala Katar s 35:20, a Danska s 31:23 Tunis. Francuska i Danska vode s po četiri boda, Katar i Hrvatska imaju po dva, a bez boda su Argentina i Tunis.RIO DE JANEIRO Tonči Vlašić

19. travanj 2024 08:05