NogometNOGOMET

GRČKA Aganović i ekipa nisu uspjeli iznenaditi lidera

7. siječnja 2018. - 22:19

Olympiacos, aktualni prvak Grčke, zadržao je i nakon 16. kola vrh Super lige. S 3:0 slavio je u gostima kod AEL Larisse, momčadi za koju igra Dubrovčanin Adnan Aganović. Domaća obrana je prvi put pogriješila u 54. minuti, drugi put u 68. te treći put u 89. minuti.

Olympiacos je bio favorit, iznenađenje se nije dogodilo, međutim, statisika utakmice otkriva kako je domaćin bio opasniji. Uputio je trinaest, a Olympiacos sedam udaraca prema golu. Vratar prvaka, 34-godišnji Belgijanac Silvio Proto, zaustavio je svih šest udaraca domaćih u okvir gola, a tri od četiri udarca u okvir gola AEL Larisse završila su u mreži. Olympiacos je u nastavku utakmice uputio tri udarca prema golu, i sva tri su završila na pravom mjestu.

Aganović je igrao do 64. minute.

Olympiacos je s 35 bodova na vrhu, AEK i PAOK su prvi pratitelji s bodom manje... AEL Larissa je osma s 20 bodova u konkurenciji 16 klubova. U 17. kolu gost je Asterasa, koji je šesti s 23 boda. Nakon toga Aganović i ekipa dočekuju AEK.

19. travanj 2024 14:21