NogometNOGOMET

MEMORIJAL 'JOSIP ZVONO' Tko će po drugi put osvojiti turnir, domaćin ili Lokomotiva?

2. prosinca 2017. - 23:17

GOŠK Dubrovnik 1919. i zagrebačka Lokomotiva igrat će u finalu šestog izdanja Memorijalnog nogometnog turnira za kadete, igrače do 16 godina, 'Josip Zvono', koji se u Lapadu igra u spomen na hrvatskog branitelja, koji je sa 16 godina 1991. godine poginuo braneći svoj Grad i Republiku Hrvatsku. Domaćin i organizator turnira, GOŠK Dubrovnik 1919., u polufinalu je dobio Župu dubrovačku s 2:1, dok je Lokomotiva sa 4:0 bila bolja od splitskog Adriatica.

Tin Vidak je doveo GOŠK Dubrovnik 1919. u vodstvo – 1:0 je bio rezultat prvog poluvremena. Sredinom nastavka izjednačila je Župa dubrovačka (Frano Berk). U samoj završnici pobjednika je odlučio pogodak Domagoja Salapića, kapetana domaćih.

Strijelci za Lokomotivu, trećeplasirani sastav Prve hrvatske lige, protiv Adriatica bili su Ivan Radošević i Bruno Zdunić u prvom poluvremenu te u nastavku Luka Hodak i Leon Valek, koji je realizirao kazneni udarac.

U nedjelju, 3. prosinca, utakmica za treće mjesto počinje u 12.30 sati, a finale u 13.45 sati. Uoči posljednje dvije utakmice turnira, s početkom u 11.30 sati, igra se utakmica u spomen na Luku Tolja između GOŠK Dubrovnika 1919. i Nogometne akademije Konavle.

POBJEDNICI
Prvo izdanje turnira odigrano 2012. osvojili su kadeti GOŠK-a 1919., godinu poslije najbolji su bili kadeti Sarajeva, dok su 2014. i 2015. pobjednici bili kadeti zagrebačke Lokomotive. Prošle godine je RNK Split u finalu boljim izvođenjem kaznenih udaraca dobio domaćina, GOŠK Dubrovnik 1919.

24. travanj 2024 15:16