NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

KRAJ PRVOG DIJELA Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. uzeli bod u gostima, Pločani kod kuće sva tri, kao i BŠK Zmaj!

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
2. prosinca 2017. - 16:40

Jadran Luka Ploče (na slici) kod kuće je savladao Hrvace s 3:0 te napravio korak naprijed. Jesen je zaključio na petom mjestu s kojeg je izgurao upravo Hrvace. Strijelac za 1:0 vodstvo momčadi trenera Gorana Prolete bio je Zdenko Jurčević u 43., za 2:0 Goran Barbir u 49., a za konačnih 3:0 Nino Maleta u trećoj minuti sudačke nadoknade. Pločani imaju najviše razloga za zadovoljstvo na kraju prvog dijela sezone od klubova iz Dubrovačko neretvanske županije u južnoj skupini Treće hrvatske lige, a najmanje Neretvanac iz Opuzena, koji je skupa s Valom iz Kaštel Starog skupio najmanje bodove - 11. Prije dvije sezone Opuzenci su bili jesenski prvaci, a sad su na začelju. Nije u ništa boljoj situaciji ni GOŠK Dubrovnik 1919., koji je skupio tek četiri boda više od Opuzenaca....

Pločani su dobili sedam od 15 utakmica, imaju tri neodlučena rezultata i pet poraza. Skupili su 24 boda. Postigli su 27, a primili 16 pogodaka. Prvi strijelac momčadi je Zdenko Jurčević, koji je jesen zaključio s 9 pogodaka.

Neretvanac je na kraju jeseni bio gost drugoplasiranog Primorca u Biogradu. Ugodno je iznenadio. Osvojio je bod. Isto je uspio i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je igrao u Unešiću protiv Zagore. U Biogradu je bilo 1:1, a u Unešiću 2:2. Neretvanac je izjednačio u završnici, u 87. minuti je strijelac bio Ante Grbešić, dok su strijelci za GOŠK Dubrovnik 1919. bili Vinko Petković i Toni Žile. Petkoviću je pogodak protiv Zagore, kojim je GOŠK Dubrovnik 1919. poveo u 5. minuti s 1:0, osmi pogodak u prvom dijelu sezone. Nakon toga je preokrenuo domaćin te poveo u 70. minuti s 2:1. Žile je na 2:2 izjednačio u 75. minuti.

GOŠK Dubrovnik 1919. je jesen zaključio s 15 bodova (tri pobjede te po šest remija i poraza, postigao 19, a primio 24 pogotka). Neretvanac, kojem je oduzet jedan bod, ima 11 bodova (tri pobjede i tri remija te devet poraza, postigao 13, a primio 31 pogodak).

Pjesma na kraju jeseni u Blatu. BŠK Zmaj je na svom Zlinju dobio RNK Split s 1:0. Pogodak odluke postigao je Deni Sardelić u 22. minuti. BŠK Zmaj je tako jesen zaključio sa 16 bodova. Osvario je pet pobjeda, jedan remi, dok je izgubio devet utakmica. Postigao je 20, a primio 28 pogodaka.

SEMAFOR 15. kolo
Subota, 2. prosinca, Blato
: BŠK Zmaj – RNK Split 1:0, Imotski: Imotski – Primorac 1929. Stobreč 1:1, Ploče: Jadran LP – Hrvace 3:0, Sinj: Junak – Croatia 1:1, Biograd: Primorac (B) – Neretvanac 1:1, Zadar: Zadar – Val 2:2, Unešić: Zagora – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:2, nedjelja, 3. prosinca, Baška Voda: Urania – Kamen.

1. Croatia Zmijavci 32 boda, 2.-3. Primorac Biograd i Primorac 1929. po 27 bodova, 4. RNK Split 26 bodova, 5.-6. Jadran Luka Ploče i Hrvace po 24 boda, 7. Zadar 22 boda, 8. Urania (utakmica manje) 21 bod, 9. Imotski 20 bodova, 10. Kamen (utakmica manje) 17 bodova, 11.-12. Junak i BŠK Zmaj po 16 bodova, 13.-14. Zagora i GOŠK Dubrovnik 1919. po 15 bodova, 15.-16. Neretvanac i Val po 11 bodova.

Drugi dio sezone počinje 24. veljače 2018. godine.

19. travanj 2024 04:07