NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

OBA PUTA URANIU RANIO PETKOVIĆ Jesen u svom Lapadu GOŠK Dubrovnik 1919. zaključio pobjedom!

25. studenog 2017. - 17:06

Vinko Petković je postigao oba pogotka za GOŠK Dubrovnik 1919. u 2:0 uspjehu kod kuće protiv Uranie iz Baške Vode. Najbolji strijelac dubrovačkog sastava pogađao je u 20. minuti iz kaznenog udarca te u 88. minuti.

Domaćin je posljednju utakmicu u Lapadu ove godine otvorio utakmicu s dvije velike prilike Bruna Berkovića, ali je oba puta domaći igrač imao potez više. Potom prodor Domagoja Veraje, prizemni udarac, ali pokraj desne stative gola Ivana Brkulja. U 20. minuti ruka Josipa Bauka, gostujućeg igrača te kazneni udarac za domaćina, kojeg je realizirao Petković (vratar Brkulj je otišao u svoju lijevu stranu, a lopta u njegovu desnu). U 33. minuti u prilici je Petković, ali njegov solo prodor nije zaključen pogotkom. U 34. minuti Domagoj Veraja tuče s 8,9 metara, ali lopta od vratnicu u gol aut. U prvih 45 minuta pokušao je mrežu gostiju zatresti udarcem glavom Šimun Horvat.

U 50. minuti istaknuo se vratar Uranie Brkulj nakon udarca Tonija Nikolića. U 81. minuti Veraja ima sjajnu priliku za pogodak, ali ne pogađa. Prije toga gosti su tražili kazneni udarac. Pokazivali kako je netko od domaćih igrača igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U 88. minuti 2:0 za domaćina. Pljesak je zaslužio prvo Domagoj Perica, koji je presjekao napad gostiju, povukao potom loptu do centra igrališta te odlično proigrao Veraju, koji se sjurio prema vratima Uranie. Vidio je Veraja kako s njegove lijeve strane dolazi Petković, proigrao ga za novu radost.

Domaćin je bio dominantan gotovo sat vremena igre. Međutim, previše je izglednih prilika promašio. Nakon toga su terenom zagospodarili gosti, ali bez neke velike prilike za pogodak. U prvom poluvremenu Urania je zatresla mrežu domaćina, iz slobodnog udarca, iskosa s desne strane, ali je sudac Mišo Krešić svirao prekršaj gostujućeg igrača u kaznenom prostoru domaćina.

SEMAFOR 14. kolo
Subota, 25. studenog, Hrvace:
Hrvace – Zagora 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Urania 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Zadar 1:2, Kaštel Stari: Val – Imotski 2:2, Split: RNK Split – Junak 1:0, nedjelja, 26. studenog, Opuzen: Neretvanac – Jadran Luka Ploče, Zmijavci: Croatia – Primorac Biograd, Stobreč: Primorac 1929. - BŠK Zmaj.

1. Croatia Zmijavci (utakmica manje) 28 bodova, 2. Primorac Biograd (utakmica manje) i RNK Split po 26 bodova, 4. Hrvace 24 boda, 5. Primorac 1929. (utakmica manje) 23 boda, 6.-7. Urania i Zadar po 21 bod, 8. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 20 bodova, 9. Imotski 19 bodova, 10. Kamen po 17 bodova, 11. Junak 15 bodova, 12.-13. Zagora i GOŠK Dubrovnik 1919. po 14 bodova, 14. BŠK Zmaj (utakmica manje) 13 bodova, 15.-16. Neretvanac (utakmica manje) i Val po 10 bodova.