NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO Sjajni Orebić zaustavio Neretvu usred Metkovića, Gusar kolo vodi!

19. studenog 2017. - 21:35

Orebić je potpisao senzaciju. Bez obzira na dobre igre 'kapetana' ove jeseni, malo tko je očekivao kako će usred Metkovića dobiti Neretvu, prvog favorita lige. Orebić je slavio Iza Vage s 2:1 nakon što je Neretva poslije sat igre povela pogotkom Dragana Brečića iz kaznenog udarca. U 70. minuti Dino Marić pogađa za 1:1, a tri minute prije kraja utakmice preokret - Ivan Kordić je strijelac za 2:1. To je Neretvi drugi poraz ove jeseni. Prvi je upisala u Kominu gdje je uspješniji bio Gusar, koji je sad preuzeo vrh. Vode 'Žuti' s tri boda više od Neretve, sa četiri boda više od Župe dubrovačke, s pet više od Orebića, sa šest više od Hajduka 1932.,...

Gusar je u 11. kolu zaustavio niz ONK Metkovića bez poraza. Metkovski 'crveno bijeli' su nakon tri startna poraza nanizali sedam utakmica bez poraza, a od tih sedam su dobili šest. Gusar je otpor ONK Metković slomio u nastavku utakmice (Marin Oršulić u 55. i Eduard Raguž u 72. minuti).

Župa dubrovačka je kiksala kolo prije. Odigrala slabo prvo poluvrijeme u Čilipima protiv Konavljanina, osvojila samo bod, a planirala je tri. Isto joj se dogodilo kod kuće protiv Jadrana 1929. iz Smokvice. Zbog toga je oprez vladao u Čibači uoči gostovanja Omladinca. Na kraju je Viktor Lekaj u posljednjoj minuti zakucao za konačnih 5:1. Lekaj je i otvorio utakmici. U 4. minuti je pogodio za 1:0. Minutu poslije Omladinac je izjednačio preko Marija Antice. Zatim, u 17. minuti, prekrasan pogodak Gorana Smolčića za novo vodstvo domaćina, a u 32. minuti sjajna asistencija Lekaja za Zvonimira Čikata, koji je tukao iz prve te savladao Marka Maladu na vratima Omladinca. U 71. minuti kapetan domaćih, Velimir Kajba, realizirao je kazneni udarac za 4:1.

Uvjerljiva je bila i Croatija protiv Žrnova (za domaćina su pogađali Vlaho Grbešić u 21., Mateo Vodopić u 36., Pero Ševo 82. i Maro Kalauz u 89. minuti, a za Žrnovo je strijelac bio Denis Šeparović u 51. minuti). Jadran 1929. je protiv Konavljanina slavio kao i Croatija protiv Žrnova - sa 4:1 (Antonio Pecotić je bio trostruki sttrijelac. Mrežu Konavljanina tresao je u 25., 40. i 44. minuti. Četvrti pogodak za domaćina postigao je Mario Milina u 61. minuti, a za Konavljanin je strijelac bio Pero Opušić u 58. minuti)...

Samo je Orebić osvojio bodove u gostima. U preostalih šest utakmica radovao se domaćin.

U Vela Luci Hajduk 1932. je poveo u 5. minuti iz kaznenog udarca (Ivan Maričić). Slaven je izjednačio preko Jurice Ivankovića u 26. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Antonio Franulović u 29. minuti. U Potomju također 2:1 za domaćina. Maestral je poveo pogotkom Darka Jerkovića u 47. minuti. Grk je izjednačio u 65. minuti (Denis Deak), a do pobjede stigao u 80. minuti (Tomislav Storelli).

SEMAFOR 11. kolo
Nedjelja, 19. studenoga, Potomje
: Grk – Maestral 2:1, Komin: Gusar – ONK Metković 2:0, Čibača: Župa dubrovačka – Omladinac 5:1, Smokvica: Jadran 1929.- Konavljanin 4:1, Gabrili: Croatia – Žrnovo 4:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven 2:1, Metković: Neretva – Orebić 1:2.

1. Gusar 28 bodova (27:8), 2. Neretva 25 bodova (40:12), 3. Župa dubrovačka 24 boda (23:10), 4. Orebić 23 bodova (24:10), 5. Hajduk 1932. 22 boda (23:14), 6. ONK Metković 19 bodova (19:18), 7. Croatia 18 bodova (19:13), 8. Konavljanin 16 bodova (19:28), 9. Jadran 1929. Smokvica 14 bodova (22:24), 10. Slaven 12 bodova (19:21), 11. Grk 10 bodova (14:25), 12. Maestral 5 bodova (11:24), 13. Omladinac 4 boda (8:35), 14. Žrnovo 3 boda (7:32).

RASPORED 12. kolo
Nedjelja, 26. studenoga, Krvavac: Maestral – Orebić, Gruda: Slaven – Neretva, Žrnovo: Žrnovo – Hajduk 1932., Čilipi: Konavljanin – Croatia, Lastovo: Omladinac – Jadran 1929., Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka, Potomje: Grk – Gusar.

26. travanj 2024 06:00