NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10. KOLO Neretva i Gusar ne posustaju, kući pjevajući Croatia i Jadran 1929.

12. studenog 2017. - 18:59

Neretva i Gusar su prošli bez problema gostovanja u Krvavcu i na Lastovu te nastavljaju rame uz rame borbu za naslov jesenskog prvaka. Oba sastava imaju po 25 bodova. Neretva je dobila u Krvavcu Maestral sa 4:0. Povela je pogotkom Domagoja Kurana u 15. minuti. Početkom nastavka, u 48. minuti, Frane Jerković pogađa za 2:0. Nakon toga dva pogotka kapetana Neretve i najboljeg strijelca lige, Ante Batinovića (69. i 82. minuta), koji je sad na učinku od 12 pogodaka. Čak 8 pogodaka postigao je u zadnje tri utakmice.

'Žuti' iz Komina su na Lastovu s 3:0 dobili Omladinca. Mrežu domaćina pogađali su Marko Šunjić, Josip Žderić i Marin Oršulić. Gusar je, kao i Neretva, dobio osam od deset utakmica ove sezone. Tek je jednu izgubio i jednu odigrao bez pobjednika. Gusar je jedini pobjednik protiv Neretve, a jedini poraz momčad iz Komina upisala je u Vela Luci.

Župa dubrovačka je i dalje treća, ali ne može biti zadovoljna jer je uzela samo bod u Čilipima protiv Konavljanina gdje je Neretva osvojila sva tri. Na Šupjaci ogled između Konavljanina i Župe dubrovačke završio je bez pogodaka. Bilo je prilika s jedne i druge strane te su oba sastava uvjerenje kako su oni bili bliži pobjedi. Konavljaninu je ovo bio prvi remi ove godine. Momčad iz Čibače zaostaje za vodećim dvojcem sad 4 boda.

U derbiju kola Orebić je dobio kod kuće Hajduka 1932. te je sad on četvrti, a sastav iz Vela Luke peti. Ivan Kordić u 3. i Ivano Čepo u 33. minuti su pogađali za domaćina, a za goste je strijelac, u samoj završnici utakmice, 80. minuti, bio Boris Tulić. Hajduk 1932. je kraj utakmice dočekao s desetoricom. U posljednjoj minuti isključen je Tomislav Andreis.

ONK Metković niže uspjehe. Sezonu je počeo s tri poraza, a od zadnjih sedam utakmica dobio je šest uz jedan remi. Sad je sa 4:1 dobio na svom terenu Grka. Drago Jelavić je pogodio prvi, u 35. minuti. Tih 1:0 za ONK Metković je bio sve do 79. minute kada je novu radost domaćinu donio Luka Borovac. Dvije minute poslije Grk je postigao pogodak (Ivan Šutalo), a u posljednjim minutama nova dva pogotka domaćeg sastava: Drago Jelavić u 88. te Marin Mišanović u četvrtoj minuti sudačke nadoknade).

Čak četiri sastava su slavila u gostima u 10. kolu. Osim vodećeg dvojca Croatia je bila bolja od Slavena na Gnjilama, a Jadran 1929. Smokvica se vraća kući pjevajući iz Žrnova. Dobio je otočki derbi u kojem se na prvi pogodak čekalo 50. minuta, a do kraja se mreža tresla čak šest puta. Žrnovo je povelo u 50. minuti (Ante Belić). Nakon toga dva pogotka Mladena Salečića za preokret (56. i 66. minuta). Tri minute poslije drugog pogotka gostiju, drugi pogodak domaćina, i to je opet strijelac Ante Belić. Tri minute poslije Jadran 1929. opet vodi. Mrežu Žrnova trese Ivica Grbeša, koji je pogodio još jednom, u 80. minuti, za konačnih Žrnovo - Jadran 1929. 2:4.

Momčad iz Gabrila je dobila prvo poluvrijeme pogotkom Borne Tikvice u 44. minuti. U 64. minuti prednost gostiju poduplao je Dominik Žarak. Slaven je u 80. minuti stigao na pogodak zaostatka (Jurica Ivanković). U 83. minuti zbog prekršaja izvan kaznenog prostora isključen je Faris Sarić, vratar Croatije, koja je u trećoj minuti sudačke nadoknade preko Josipa Zadra potvrdila pobjedu.

Uoči 10. kola neodigrana utakmica Omladinac - Maestral registrirana je 3:0 za domaćina, a budući momčad iz Krvavca nije imala opravdanje za nedolazak, kažnjena je i oduzimanjem jednog boda.

SEMAFOR 10. kolo
Nedjelja, 12. studenoga, Krvavac
: Maestral – Neretva 0:4, Orebić: Orebić – Hajduk 1932. 2:1, Gruda: Slaven – Croatia 1:3, Žrnovo: Žrnovo – Jadran 1929. 2:4, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka 0:0, Lastovo: Omladinac – Gusar 0:3, Metković: ONK Metković – Grk 4:1.

1. Neretva 25 bodova (39:10), 2. Gusar 25 bodova (25:8), 3. Župa dubrovačka 21 bod (18:9), 4. Orebić 20 bodova (22:9), 5. Hajduk 1932. 19 bodova (21:13), 6. ONK Metković 19 bodova (19:16), 7. Konavljanin 16 bodova (18:24), 8. Croatia 15 bodova (15:12), 9. Slaven 12 bodova (18:19), 10. Jadran 1929. Smokvica 11 bodova (18:23), 11. Grk 7 bodova (12:24), 12. Maestral 5 bodova (10:22), 13. Omladinac 4 boda (7:30), 14. Žrnovo 3 boda (6:28).