Sport Nogomet

KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO

HRVATSKA SLAVI 'Vatreni' jednom nogom u Rusiji, Dalić stišava euforiju: 'Ovo je samo prvo poluvrijeme!'

Hrvatska je dobila Grčku sa 4:1 pred punim Maksimirom. Bilo je 30.013 gledatelja na prvoj utakmici doigravanja za plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će se iduće godine igrati u Rusiji. Vatreni su napravili odličan posao uoči uzvrata, koji se igra u nedjelju, 12. studenog, u Pireju.

Strijelci za našu reprezentaciju bili su Luka Modrić iz kaznenog udarca u 13. minuti, zatim Nikola Kalinić u 19., Ivan Perišić u 33. i Andrej Kramarić u 49. minuti, dok je pogodak za Grčku postigao Sokratis Papastathopulos u 30. minuti.

- Bila je ovo sjajna utakmica. Hvala igračima te navijačima, koji su bili naš dvanaesti igrač. Rekao sam na presici, a ponovit ću i sad: 'Ovo je samo prvo poluvrijeme'. Naši igrači zaslužuju ovakvu atmosferu i podršku. Ponavljam, ne dam se navući na tanak led. Ništa nije gotovo - rekao je hrvatski izbornik Zlatko Dalić nakon utakmice za HTV.