NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

NERETVA SE DIGLA IZ PEPELA Plače Hajduk 1932., a kako i ne bi kad je 15 minuta prije kraja imao kod kuće 2:0 protiv prvog favorita lige!

6. studenog 2017. - 12:33

Hajduk 1932. je vodio s 2:0 (Boris Tulić u 2. i Hrvoje Žuvela u 6. minuti) u derbiju 9. kola, ali na kraju je ostao praznih ruku. Neretva je s tri pogotka Ante Batinovića (74., 80. i 89. minuta) preokrenula rezultat u svoju korist, slavila na Moćnom lazu te se vratila iz Vela Luke sa sva tri boda. Zadržala je vrh na kojem je s Gusarom, sastava od kojeg je jedino izgubila ove sezone. Neretva, prvi favorit prvenstva, osim poraza u Kominu još je izgubila dva boda kod kuće od Župe dubrovačke odigravši 1:1.

Ipak, još malo o derbiju 9. kola u Vela Luci. Kad je Neretva izjednačila na 2:2, Hajduk 1932. je imao veliku priliku za vodstvo 3:2, bilo je to u 89. minuti, a nakon što nije uspio, usljedila je kontra iz koje je Neretva preko svog junaka, Ante Batinovića, uspjela postići treći pogodak. Domaćin nije u nastavku uspio zadržati nivo igre iz prvog poluvremena...

Gusar je u 9. kolu bio domaćin. Dočekao je u Kominu Konavljanin te dobio s 3:1. Momčad iz Čilipa je dobila prvo poluvrijeme pogotkom Pera Opušića u 43. minuti. U nastavku 'Žuti' s tri pogotka dolaze do nova tri boda. Izjednačio je u 68. minuti Marin Oršulić, Eduard Raguž je u 75. minuti pogodio za vodstvo domaćina 2:1, a točku na 'i' stavio je Marko Šunjić realiziravši kazneni udarac u posljednjoj, 90. minuti.

Župa dubrovačka je i dalje na dva boda od prvog mjesta, toliko joj bježe Neretva i Gusar. Preskočila je Hajduka 1932. te pobjegla Orebiću. Župa dubrovačka je bila bolja od Žrnova na svom terenu sa 4:0, a sva četiri pogotka za domaćina postigao je kapetan Velimir Kajba. Orebić je poražen u Gabrilima od Croatije. Josip Zadro i Vlaho Grbešić su na početku odnosno na samom kraju drugog poluvremena pogađali za uspjeh momčadi trenera Ivice Zadra.

ONK Metković i šestu utakmicu u nizu ne zna za poraz nakon tri startne nule, a od tih šest utakmica dobio je pet. Bio je s 1:0 bolji od Maestrala iz Krvavca na svom terenu, i to je za uspjeh pogodio Drago Jelavić u 11. minuti iz kaznenog udarca.
Omladinac je osvojio prvi bod ove sezone, i to je u gostima. U Potomju je odigrao s Grkom utakmicu bez pogodaka.

Jadran 1929. je dočekao Slaven te slavio s 3:1. Domaćin je poveo u 33. minuti. Silvano Cetinić je bio strijelac. Slaven je izjednačio tri minute poslije (Jurica Ivanković). Silvana Cetinića je na poluvremenu zamijenio Domagoj Šain, koji je u 53. minuti pogodio za 2:1 vodstvo Jadrana 1929. čiju je pobjedu pottvrdio u 60. minuti pogotkom Ivan Tomić.

SEMAFOR 9. kolo
Nedjelja, 5. studenoga, Metković:
ONK Metković – Maestral 1:0, Potomje: Grk – Omladinac 0:0, Komin: Gusar – Konavljanin 3:1, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo 4:0, Smokvica: Jadran 1929. – Slaven 3:1, Gabrili: Croatia – Orebić 2:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Neretva 2:3.

1. Neretva 22 boda (35:10),
2. Gusar 22 boda (22:8), 3. Župa dubrovačka 20 bodova (18:9), 4. Hajduk 1932. 19 bodova (20:11), 5. Orebić 17 bodova (20:8), 6. ONK Metković 16 bodova (15:15), 7. Konavljanin 15 bodova (18:24), 8. Slaven 12 bodova (17:16), 9. Croatia 12 bodova (12:11),10. Jadran 1929. Smokvica 8 bodova (14:21), 11. Grk 7 bodova (11:20), 12. Maestral (utakmica manje) 6 bodova (10:15), 13. Žrnovo 3 boda (4:24), 14. Omladinac (utakmica manje) 1 bod (4:27).