NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

SLIKOM NA ZLINJU Derbi začelja dobio BŠK Zmaj, GOŠK Dubrovnik 1919. doživio deseti uzastopni poraz u gostima!

4. studenog 2017. - 17:55

Ljuti boj u Blatu pripao je BŠK Zmaj, koji je s 2:1 u derbiju začelja 11. kola dobio GOŠK Dubrovnik 1919. te upisao treću ovosezonsku pobjedu, dok je dubrovački sastav doživio šesti poraz ove sezone. I dalje je GOŠK Dubrovnik 1919. bez boda u gostima, a ovo mu je bilo peto gostovanje ove sezone. Kad se zna kako je prošlu sezonu zaključio s pet nula u gostima, dakle, doživio je sad u Blatu deseti uzastopni prvenstveni poraz u gostima.

Već u 8. minuti 'Crveni' su imali 2:0. Prvo je Blato slavilo u 2. minuti Tonija Ivaniševića, a potom Marka Vrkića. Mogli su domaći vrlo brzo i do trećeg pogotka, ali im tada završni udarac nije bio najbolji, točnije, istaknuo se Dalibor Kristić, vratar gostiju. GOŠK Dubrovnik 1919. je zaprijetio tek u završnici prvog poluvremena, i to Vinko Petković dva puta, a jednom  je iz daljine pokušao Mislav Glavinić. Kad je Petković prvi put bio u prilici, tukao glavom, istaknuo se Martin Vugdelija, vratar BŠK Zmaj.

Domagoj Veraja, koji je ušao na početku drugog poluvremena, pogodio je u 48. minuti iz daljine te prevario Vugdeliju. GOŠK Dubrovnik 1919. je tako stigao na pogodak zaostatka nakon čega je krenuo ljuti boj. Domaći su jurili treći pogodak s kojim bi bili mirni u završnici utakmice, a gosti novi pogodak kako bi izbjegli poraz. Nisu uspjeli ni jedni, ni drugi, ali su domaći sačuvali prednost te su s osmijehom dočekali posljednji zvižduk suca Miša Krešića iz Metkovića. Ne, naravno i dubrovački 'plavo bijeli', koji su najbolju priliku za izjednačenje imali u 86. minuti, ali prvo nije uspio iskosa, s nekih 7,8 metara, Ante Ivanišević prevariti Vugdeliju, a potom s vrha kaznenog prostora Veraja. Dubrovačkom sastavu nije išao na ruku rezultat iz Biograda gdje je uoči 11. kola zadnji Val dobio lidera, Primorca te je opet momčad Franja Domića posljednja.

Pločani i Opuzenci su imali 1:1 sve do pred sam kraj utakmica u Zadru i Splitu, ali nisu uspjeli izbjeći poraz od Zadra odnosno RNK Split. Neretvanac je u Splitu poveo u 12. minuti pogotkom Domagoja Zovka i prednost imao sve do 70. minute. RNK Split je drugi pogodak postigao u 90. minuti. Jadran Luka Ploče je u Zadru od 33. minute gubio s 1:0, a u 75. minuti pogotkom Zdenka Jurčevića izjednačio na 1:1. Zadar je do pobjede stigao pogotkom u 90. minuti.

SEMAFOR 11. kola
Subota, 4. studenog, Split:
 RNK Split – Neretvanac 2:1, Biograd: Primorac (B) - Val 1:2, Sinj: Junak – Kamen 3:0, Blato: BŠK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Imotski: Imotski – Hrvace 1:1, Zadar: Zadar – Jadran Luka Ploče 2:1, nedjelja, 5. studenog, Zmijavci: Croatia – Primorac 1929. Stobreč, Baška Voda: Urania – Zagora.

1. Primorac Biograd i RNK Split po 22 boda, 3.-4. Croatia Zmijavci (utakmica manje) i Primorac 1929. (utakmica manje) po 21 bod, 5. Hrvace 18 bodova, 6.-7. Jadran Luka Ploče i Zadar po 17 bodova, 8.-9. Urania (utakmica manje) i Imotski po 15 bodova, 10. Kamen 14 bodova, 11. Junak 11 bodova, 12.-13. Neretvanac i BŠK Zmaj po 10 bodova, 14. Val 9 bodova, 15. Zagora (utakmica manje) 8 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova.

12. KOLO
Subota, 11. studenog, Ploče: Jadran LP – Urania, Hrvace: Hrvace – Zadar, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Imotski, Ivanbegovina: Kamen – BŠK Zmaj, Kaštel Stari: Val – Junak, Split: RNK Split – Croatia, nedjelja, 12. studenog, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Stobreč: Primorac 1929. – Primorac Biograd.

20. travanj 2024 08:36