NogometNOGOMET

SREDIŠTE SPLIT Pioniri i kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. ostavili Jadran LP praznih ruku

21. listopada 2017. - 17:09

Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. pobijedili su s 2:0 u Lapadu vršnjake Jadran Luka Ploče u utakmici 10. kola Hrvatske lige - Središte Split. Nino Gjaja je prvi pogodio mrežu Pločana u 15. minuti, a u 32. minuti Luka Prlenda je bio strijelac za konačnih 2:0.

I ogled kadeta dva kluba pripao je domaćinu: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 3:2. Dubrovčani su poveli u 5. minuti (Antonio Lang). Do kraja prvog poluvremena preokret. Na 1:1 Jadran LP je izjednačio u 18. minuti, a poveo u 38. minuti. Oba pogotka postigao je Marin Mateljak. U nastavku preokret kadeta GOŠK Dubrovnika 1919. Božo Pitarević je izjednačio na 2:2 u 50. minuti, a Vlaho Brailo u 60. minuti pogodio za konačnih 3:2.

Pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su drugi sa 6 pobjeda, 2 remija i 2 poraza. Prvi je splitski Adriatic u konkurenciji 16 klubova. Adriatic ima 8 pobjeda i 1 remi iz 9 utakmica. Jadran LP je s dvije utakmice manje na 14. mjestu s 5 bodova (pobjeda, dva remija i pet poraza). Uoči 10. kola Neretva je bila peta sa 14 bodova (dvije utakmice manje), a Neretvanac s jednim bodom (utakmica manje) na pretposljednjem mjestu.

Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. imaju 4 pobjede, 1 remi i 5 poraza te su u sredini tablice s 13 bodova. Jadran LP je sa 6 bodova (dvije pobjede i šest poraza) u donjem dijelu. Neretva je uoči 10. kola bila na 13. mjestu sa 6 bodova, a Neretvanac sa 4 boda na pretposljednjem, 15. mjestu.

19. travanj 2024 14:17