NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

FOTO S LAPADA Pločani ostvarili i četvrtu pobjedu, a GOŠK Dubrovnik 1919. još ne zna što je pobjeda!

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
14. listopada 2017. - 19:57

Jadran Luka Ploče je dočekao Junaka i ostvario novu, četvrtu pobjedu u sezoni, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. i dalje jedini sastav bez pobjede. Dubrovački 'plavo bijeli' su odigrali 1:1 s Croatijom iz Zmijavaca, a to im je u pet domaćih utakmica ove sezone četvrti remi (vanka bez boda u tri utakmice).

U Pločama je domaćin poveo u 11. minuti pogotkom Ivana Raića iz kaznenog udarca, a za konačnih 2:0 pogodio je Zdenko Jurčević udarcem s više od 30-ak metara. To je peti pogodak Jurčevića, koji je prvi strijelac pločanskog sastava.

U Dubrovniku bez pogodaka u prvih 45 minuta, a u nastavku poveo je GOŠK Dubrovnik (Toni Nikolić), a izjednačila Croatija Zmijavci (Tomislav Mrkonjić). Nikoliću je za pogodak asistirao Ivo Caput, pronašao ga je na 10,11 metara, po sredini gola. Mrkonjić je dobio dugu loptu na vrh kaznenog prostora, po sredini. Primio je loptu, napravio korak, dva prema naprijed te naciljao točno sa 16 metara donji desni kut gola Dalibora Kristića. GOŠK Dubrovnik 1919. je bio bolji u prvom poluvremenu. Vinko Petković je tri puta prijetio, Šime Horvat je imao zicer... Obrana GOŠK Dubrovnika 1919. je najviše problema imala s Antom Serdarušićem

BŠK Zmaj je uvjerljivo poražen u Unešiću od Zagore.

SEMAFOR 8. kolo
Subota, 14. listopada, Unešić
: Zagora – BŠK Zmaj 4:0, Ploče: Jadran LP - Junak 2:0, Hrvace: Hrvace – Primorac Biograd 1:4, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Croatia 1:1, Kaštel Stari: Val – Primorac 1929. Stobreč 0:0, nedjelja, 15. listopada, Opuzen: Neretvanac – Zadar, Baška Voda: Urania – Imotski, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split.

1. Primorac Biograd 18 bodova, 2.-3. Primorac 1929. Stobreč i Croatija Zmijavci po 15 bodova, 4.-5. Urania (utakmica manje) i RNK Split (utakmica manje) po 14 bodova, 6. Jadran Luka Ploče 13 bodova, 7. Kamen (utakmica manje) 12 bodova, 8. Hrvace 11 bodova, 9. Zadar (utakmica manje) 10 bodova, 10. Imotski (utakmica manje) 9 bodova, 11. Junak 8 bodova, 12.-14. BŠK Zmaj, Zagora i Val po 7 bodova, 15.-16. Neretvanac (utakmica manje) i GOŠK Dubrovnik 1919. po 4 boda.

8. kolo
Subota, 21. listopada, Split: RNK Split – Val, Biograd: Primorac (B) – GOŠK Dubrovnik 1919., Sinj: Junak – Hrvace, Blato: BŠK Zmaj – Jadran Luka Ploče, Imotski: Imotski – Zagora, Zadar: Zadar - Urania, nedjelja, 22. listopada, Stobreč: Primorac 1929. – Neretvanac, Zmijavci: Croatia – Kamen.

20. travanj 2024 06:19