NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

GUSARI PREPLIVALI NERETVU Komin slavi: 'Oduševljeni smo!', Orebić dobio u Potomju te preuzeo vrh

8. listopada 2017. - 21:33

Nakon što je Hajduk 1932. izgubio u srijedu prve bodove ove sezone, nakon četiri startne pobjede poražen je 1:0 u Čibači od prošlogodišnjeg prvaka, Župe dubrovačke, pala je ove nedjelje i posljednja momčad sa stopostotnim učinkom u prva 4. kola - Neretva. Prvi favorit lige izgubio je prve bodove u Kominu. Gusar je ugodno iznenadio. 'Žuti' su slavili s 2:1.

- Oduševljen sam igrom naše momčadi. Trudom, zalaganjem svih igrača. Rekli smo uoči početka sezone: Neretva je favorit, ali to će trebati na terenu pokazati. Dodao sam i kako se mi nećemo predati! – istaknuo je predsjednik Gusara Marjan Scipioni. Gusar je bio bez trenera na klupi. Marijo Oršulić je zbog isključenja kolo prije u Vela Luci, kada su 'žuti' izgubili prve bodove (Hajduk 1932. je bio bolji s 3:2), ogled pratio s tribina.

- Vjerujem kako će i svi u Neretvi priznati kako smo bili bolji, pogotovo u prvih 75 minuta utakmice - nastavio je Scipioni osvrt na utakmicu s Neretvom.

- Poveli smo u završnici prvog poluvremena. Nakon ubačaja, skoka, netko od igrača Neretve je pogodio vlastitu mrežu. U nastavku je naš mladi Alen Oršulić bio strijelac za 2:0. Neretva je pritisnula u završnici. Postigla jedan pogodak. Imali smo mi još prilika. Uglavnom, slavimo jer se ne pobjeđuje svaki dan Neretva, i to ovakva Neretva. Čestitam svima. Oduševljen sam. Bili smo sjajni, baš sjajni u prvih 75 minuta utakmice. Mogli smo voditi i s više od 2:0, a Neretva nije igrala loše. Bila je baš odlična utakmica. Uz to fer i korektna. Vjerujem kako je više od 200 gledatelja, koji su došli pogledat utakmicu, zadovoljni viđenim, a naši navijači, kao i ja, oduševljeni pobjedom.

Gusar je najavio kako je spreman za borbu za sami vrh. Dobio je u prvoj utakmici kod kuće ove sezone aktualnog prvaka (Župu dubrovačku). Zatim, u drugoj aktualnog doprvaka (Croatiju iz Gabrila), a sad u trećoj utakmici kod kuće Neretvu, prošle sezone člana višeg ranga i prvog favorita za prvo mjesto ove sezone.

Kominjani su se bodovno izjednačili s metkovskim 'plavo bijelima' te Hajdukom 1932., ali sva tri sastava gledaju u leđa neporaženom Orebiću. Momčad s Trstenice je dobila susjedski derbi, i to u gostima. Bila bolja od Grka na Haštriću sa čistih 3:0. Ivano Čepo je pogodio prvi iz kaznenog udarca, a Ivan Kordić za 2:0 u prvih 45 minuta. U nastavku mrežu Grka zatresao je i Dino Marić.

U Čilipima Konavljanin je dobio Maestral s 3:1. Nije bio pogodaka u prvom poluvremenu. Potom Goran Šorgić pronalazi Ivana Milića za 1:0 Konavljanina. Maestral je izjednačio, a nakon toga Goran Šorgić pogađa za 2:1 te 3:1. Momčad sa Šupjake je sezonu otvorila s dva poraza. Sad je stigla do treće pobjede u nizu.

Slaven je dobio ove sezone sve tri utakmice kod kuće, ali izgubio obje u gostima. Ove nedjelje je bio gost ONK Metković. Počeo je odlično. Ivo Mostahinić je u nepune dvije minute postigao dva pogotka za vodstvo Slavena 2:0 (24. i 25. minuta). Nakon toga kreće domaćin. Metkovski 'crveno bijeli' su do poluvremena izjednačili (Drago Jelavić u 36., te Josip Šiljeg u 43. minuti), a u nastavku pogotkom Josipa Plečaša u 77. minuti stigli do prve pobjede. Prošlo kolo su uzeli bod u Orebiću te nakon tri startna poraza osvojili prvi bod.

U Smokvici prva pobjeda Jadrana 1929., koji je bio bolji od Croatije. Doprvak je poveo pogotkom Vlaha Grbešića u 42. minuti, a u nastavku preokret domaćih. Izjednačio je Ivica Grbeša 54. minuti, a radost i sva tri boda domaćinu donio u 74. minuti pogotkom Silvano Cetinić. Croatija je sezonu otvorila s dvije pobjede, a nakon toga niže poraze. Ovo je treći. Jadran 1929. je uzeo bod prvaku na njegovom terenu (3:3 sa Župom dubrovačkom u Čibači), a sad dobio doprvaka.

Na Lastovu je odigran derbi začelja. Sudarila su se dva sasava, koja su bila bez boda u prva četiri kola. Na kraju je domaćin, Omladinac, i dalje na istom učinku, dok je Žrnovo stiglo do prve pobjede i prvih bodova. Jedan pogodak je odlučio. Žrnovo je slavilo pogotkom Ivan Cebala u 83. minuti.

SEMAFOR 5. kolo
Srijeda, 4. listopada, Čibača:
Župa dubrovačka - Hajduk 1932. 1:0, nedjelja, 8. listopada, Čilipi: Konavljanin – Maestral 3:1, Lastovo: Omladinac – Žrnovo 0:1, Metković: ONK Metković – Slaven 3:2, Potomje: Grk – Orebić 0:3, Komin: Gusar – Neretva 2:1, Smokvica: Jadran 1929. – Croatia 2:1.

1. Orebić 13 bodova (15:2), 2. Neretva 12 bodova (24:4), 3. Hajduk 1932. 12 bodova (13:6), 4. Gusar 12 bodova (11:6), 5. Župa dubrovačka 10 bodova (9:7), 6. Slaven 9 bodova (13:9), 7. Konavljanin 9 bodova (8:13), 8. Maestral 6 bodova (9:8), 9. Croatia 6 bodova (6:6), 10. Jadran 1929. Smokvica 4 boda (7:13), 11. ONK Metković 4 boda (6:12), 12. Grk 3 boda (5:13), 13. Žrnovo 3 boda (2:10), 14. Omladinac bez boda (2:21).

6. KOLO Gusar ide Orebiću, Župa kod Nereve
Nedjelja, 15. listopada, Krvavac: Maestral – Croatia, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran 1929., Metković: Neretva – Župa dubrovačka, Orebić: Orebić – Gusar, Gruda: Slaven – Grk, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Omladinac

26. travanj 2024 10:54