NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADOST PRVAKA Lekaj zaustavio Hajduka 1932.: 'Neretva je favorit, ali, ne predajemo se. Borit ćemo se!'

4. listopada 2017. - 21:17

Milan Petrović, trener Župe dubrovačke, čestitao je svojim igračima na 1:0 pobjedi kod kuće protiv Hajduka 1932., sastava koji je u prva četiri kola osvojio svih 12 bodova, ali je isto tako nakon prve i jedine utakmice 5. kola, koja je odigrana u srijedu, 4. listopada, stisnuo ruku suparniku te istaknuo: 'Hajduk 1932. je baš dobra momčad!'.

Viktor Lekaj je bio strijelac u 34. minuti jedinog pogotka za aktualnog prvaka u prvoj utakmici 5. kola Prve županijske lige, kojim je zaustavljen niz pobjeda 'plavo bijelih' iz Vela Luke.

- Sretno i spretno smo stigli do pobjede, a kad se zna kako smo imali više prilika, rekao bih i zasluženo. Uglavnom, nije bilo lako. Zbog posla ne treniramo kako bi trebali. Nismo kompletni na treninzima. Zbog toga je 10 osvojenih bodova od 15 mogućih (tri pobjede, po jedan remi i poraz) zadovoljavajući - naglasio je Lekaj, koji je i u nedjelju, prije tri dana, tresao protivničku mrežu. Pogodio je za 2:1 uspjeh u Gabrilima protiv Croatije

Na klupi Hajduka 1932. 'čupali su kosu' u završnici utakmice, sudačkoj nadoknadi. Hrvoje Gugić je bio sam na stativi, ali njegov udarac glavom nije završio u mreži. Koju minutu prije pogriješio je Antoni Milina. Vratar Župe dubrovačke je istrčao, uhvatio loptu, ali se sudario sa svojim suigračem, ispala mu je lopta te je Hajduk 1932. imao i priliku izjednačiti. Međutim, ni tada gosti nisu naciljali okvir gola. Župa dubrovačka je pak prije tih prilika gostiju u završnim minutama mogla otići na 2:0...

U 6. kolu Župe dubrovačka odlazi u goste Neretvi.

- Neretva je zadržala sastav iz Treće lige. Favorit je za prvo mjesto i povratak u viši rang, ali ne predajemo se. Borit ćemo se. To je sigurno. Mi nemamo što izgubiti - dodao je Lekaj.

SEMAFOR 5. kola
Srijeda, 4. listopada, Čibača:
Župa dubrovačka - Hajduk 1932. 1:0, nedjelja, 8. listopada, Čilipi: Konavljanin – Maestral, Lastovo: Omladinac – Žrnovo, Metković: ONK Metković – Slaven, Potomje: Grk – Orebić, Komin: Gusar – Neretva, Smokvica: Jadran 1929. – Croatia

1. Neretva 12 bodova (23:2),
 2. Hajduk 1932. (utakmica više) 12 bodova (13:6), 3. Orebić 10 bodova (12:2), 4. Župa dubrovačka (utakmica više) 10 bodova (9:7), 5. Slaven 9 bodova (11:6), 6. Gusar 9 bodova (9:5), 7. Maestral 6 bodova (8:5), 8. Croatia 6 bodova (5:4), 9. Konavljanin 6 bodova (5:12), 10. Grk 3 boda (5:10), 11. ONK Metković 1 bod (3:10), 12. Jadran 1929. Smokvica 1 bod (5:12), 13. Žrnovo bez boda (1:10), 14. Omladinac bez boda (2:20).

6. kolo
Nedjelja, 15. listopada, Krvavac: Maestral – Croatia, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran 1929., Metković: Neretva – Župa dubrovačka, Orebić: Orebić – Gusar, Gruda: Slaven – Grk, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Omladinac

25. travanj 2024 01:49