Sport Nogomet

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUKU 1932. DERBI 4. KOLA Moćan je Moćni laz

Ogled na Moćnom lazu dva sastava sa stopostotnim učinkom u prva tri kola, kojim je otvoreno 4. kolo, pripao je domaćinu. Hajduk 1932. dobio je Gusar iz Komina s 3:2.

Nije bilo pogodaka sve do 50. minute kada je Goran Gugić doveo Hajduk 1932. u vodstvo. Gusar je nakon pet minuta izjednačio preko Darka Dodiga, ali samo dvije minute poslije opet vodi domaćin. Igor Žuvela je strijelac. Njegov treći pogodak ove sezone. U 66. minuti domaćin je postigao i treći pogodak (Ivan Šeparović). Gusar je do kraja, i to u posljednjoj, 90. minuti, uspio ublažiti poraz. Strijelac je bio Tomislav Batinović.

Nakon 2. kola šest sastava je imalo stopostotan učinak, nakon 3. kola četiri (otpali Croatia Gabrili i Slaven). Već nakon prve utakmice 4. kola otpao je još jedan sastav (Gusar). Hoće li nakon 4. kola Hajduk 1932. biti jedini sastav sa stopostotnim učinkom? Odgovor ćemo dobiti u subotu 30. rujna (Neretva dočekuje Grk) odnosno u nedjelju (Orebić domaćin ONK Metković).

SEMAFOR 5. kolo
Petak, 29. rujna, Vela Luka: Hajduk 1932. – Gusar 3:2, subota, 30. rujna, Metković: Neretva – Grk (16 sati), nedjelja, 1. listopada, Gruda: Slaven – Omladinac (14.30 sati), Krvavac: Maestral – Jadran 1929. (16 sati), Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka (16 sati), Orebić: Orebić – ONK Metković (16 sati), Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin (16 sati).

1. Hajduk 1932. (utakmica više) 12 bodova (13:5), 2. Neretva 9 bodova (18:1), 3. Orebić 9 bodova (11:1), 4. Gusar (utakmica više) 9 bodova (9:5), 5. Slaven 6 bodova (6:4), 6. Croatia 6 bodova (4:2), 7. Župa dubrovačka 4 boda (6:6), 8. Maestral 3 boda (5:4), 9. Grk 3 boda (4:5), 10. Konavljanin 3 boda (4:12), 11. Jadran 1929. Smokvica 1 bod (4:9), 12. ONK Metković bez boda (2:9), 13. Žrnovo bez boda (1:9), 14. Omladinac bez boda (0:15).

Raspored 5. kola
Nedjelja, 8. listopada, Čilipi: Konavljanin – Maestral, Lastovo: Omladinac – Žrnovo, Metković: ONK Metković – Slaven, Potomje: Grk – Orebić, Komin: Gusar – Neretva, Čibača: Župa dubrovačka – Hajduk 1932., Smokvica: Jadran 1929. – Croatia

Top(nik)
Frane Jerković (Neretva) s 5 pogodaka vodeći je strijelac lige, jedan manje je postigao Dragan Brečić, također član Neretve, po 3 pogotka Ivano Čepo i Josip Tolušić (obojica Orebić), Eduard Raguž (Gusar), Marin Tomas (Neretva) te Hrvoje Žuvela i Igor Žuvela (Hajduk 1932.)…