NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

NERETVI POVIJESNI GRADSKI DERBI Konavljaninu susjedski, Jadranu bod u Čibači!

24. rujna 2017. - 21:06

Neretva je nastavila svoj niz. Dobila je gradski derbi, slavila kod ONK Metković s 3:0 pred oko 700 gledatelja (Frane Jerković u 21. i 61. te Ante Batinović u 22. minuti) te je i nakon 3. kola na maksimalnom učinku, ali nije sama. Još tri sastava su dobila sve tri utakmice u novoj sezoni Prve županijske lige: Orebić, Hajduk 1932. i Gusar

Nakon 2. kola još dva sastava su imala maksimalan učinak. Croatija je izgubila u Kominu od Gusara, a Slaven na Šupjaci od Konavljanina, koji je do prvih bodova stigao u 'majci svih utakmica' u Konavlima. Marko Trtoman u 10., Pero Opušić u 69. i Marko Đurković u 80. minuti su tresli mrežu najvećeg rivala.

- Imali smo svoje prilike. Nismo ih iskoristili, dok Gusar svoje jest. Bila je baš lijepa utakmica. Šteta, dobro smo igrali. Čestitka domaćinu - istaknuo je Ivica Zadro, trener Croatije nakon poraza u Kominu. Darko Dodig u 44. minuti i Eduard Raguž u 52. bili su strijelci za Gusar, a za Croatiju Maro Kalauz u 64. minuti.

Iznenađenje u Čibači. Jadran 1929. je svoj niz poraza prekinuo protiv Župe dubrovačke, prošlogodišnjeg prvaka. Vodili su gosti s 2:0 na poluvremenu (Ivica Grbeša u 20. i Antonio Pecotić u 34. minuti). U nastavku je Župa preokrenula: smanjila u 57. minuti (Goran Smolčić), izjednačila u 61. (Mario Runje), a povela u 65. iz kaznenog udarca (Ante Kovačić). Međutim, Ivica Grbeša u 89. minuti postiže svoj drugi pogodak te Jadran 1929. slavi.

Hajduk 1932. je slavio u Potomju, Orebić na Lastovu, Maestral u Žrnovu... Grk je poveo u 29. minuti protiv Hajduka 1932. pogotkom Marjana Marčinka. Velolučani su okrenuli u nastavku: Boris Tulić je pogodio u 59. minuti za 1:1, a potom Hrvoje Žuvela u 69. za 2:1 te u 74. minui za konačnih 3:1. Orebić je tri boda na Lastovu osvojio pogotkom Ivana Čepa u 9. minuti iz kaznenog udarca.

Raspored 3. kola
Nedjelja, 24. rujna, Žrnovo:
 Žrnovo – Maestral 0:3, Čilipi: Konavljanin – Slaven 3:0, Lastovo: Omladinac – Orebić 0:1, Metković: ONK Metković – Neretva 0:3, Potomje: Grk – Hajduk 1932. 1:3, Komin: Gusar – Croatia 2:1, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran 1929. 3:3

1. Neretva
 9 bodova (18:1), 2. Orebić 9 bodova (11:1), 3. Hajduk 1932. 9 bodova (10:3), 4. Gusar 9 bodova (7:2), 5. Slaven 6 bodova (6:4), 6. Croatia 6 bodova (4:2), 7. Župa dubrovačka 4 boda (6:6), 8. Maestral 3 boda (5:4), 9. Grk 3 boda (4:5), 10. Konavljanin 3 boda (4:12), 11. Jadran 1929. Smokvica 1 bod (4:9), 12. ONK Metković bez boda (2:9), 13. Žrnovo bez boda (1:9), 14. Omladinac bez boda (0:15).

24. travanj 2024 14:33