NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

STOBREČANI RASTUŽILI PLOČE Treća utakmica u Lapadu - treći remi!

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
16. rujna 2017. - 22:02

Dubrovčani su i dalje bez pobjede. Treća utakmica kod kuće ove sezone i treći remi. Nakon Jadrana Luka Ploče i Neretvanca momčad trenera Franja Domića odigrala je 'iks' i s Kamenom, koji je osvojio prvi bod u gostima u novoj sezoni. Gosti su u Lapadu bili opasniji u prvih 45 minuta. Poveli su prekrasnim pogotkom Zvonimira Perkovića Šantare. Napadač Kamena je primio loptu na centru, sjurio se prema golu domaćina te pogodio s više od 20-ak metara u 61. minuti. U 74. minuti izjednačenje. Nakon 'sudara' vratara gostiju Krešimira Vojnovića i Bruna Ljubića do lopte je došao Marin Zvono, koji je bio metar, dva unutar kaznenog prostora. Zvono, koji je u igru ušao nakon šo su gosti poveli, prebacio je sve te zatresao mrežu. Gosti su tražili prekršaj na svom vrataru. Sporna je bila i 90. minuta. U kaznenom prostoru gostiju igrač Kamena Duje Banić u skoku laktom u glavu udara Iva Caputa. Sudac Jerolim Ćulina se nije ni tada oglasio.

Jadran Luka Ploče je poražen kod kuće od Primorca 1929. iz Stobreča. Marin Bakić je u 67. minuti bio strijelac. Pločani su dobro počeli utakmicu. U 9. minuti udarac Marina Sršena prevario je vratara gostiju, ali je na gol crti na pravom mjestu obrambeni igrač stobrečkog Primorca. Tri minute poslije prvi put su ozbiljnije zaprijetili gosti. Zvonimir Ožegović je tukao s 10 metara, ali nije pogodio okvir gola. U 37. minuti zatresla se vranica gola gostiju (Dino Primorac udarcem s 18 metara). U nastavku utakmice bolji gosti. Rezultat toga je pogodak Bakića te su Pločani upisali prvi poraz ove sezone.

SEMAFOR 4. kolo
Subota, 16. rujna, Dubrovnik:
 GOŠK Dubrovnik 1919. – Kamen 1:1, Unešić: Zagora – RNK Split 1:3, Imotski: Imotski – Junak 0:0, Ploče: Jadran LP – Primorac 1929. Stobreč 0:1, Zadar: Zadar – Primorac Biograd 1:0, Hrvace: Hrvace – Val 2:0, Baška Voda: Urania – Croatia Zmijavci 0:0, nedjelja, 17. rujna, Opuzen: Neretvanac – BŠK Zmaj.

1. Urania
10 bodova, 2. Primorac 1929. Stobreč 9 bodova, 3. Croatia Zmijavci 8 bodova, 4.-6. Jadran LP, Hrvace (utakmica manje) i Junak po 7 bodova, 7. Primorac Biograd 6 bodova, 8.-9. Kamen i RNK Split po 5 bodova, 10.-11. Neretvanac (dvije utakmice manje) i Zadar po 4 boda, 12.-14. GOŠK Dubrovnik 1919., Imotski i Zagora po 3 boda, 15.-16. BŠK Zmaj (utakmica manje) i Val bez boda.

RASPORED 5. kolo
Subota, 23. rujna, Kaštel Stari: Val – GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac Biograd – Urania, Sinj: Junak – Zadar, Split: RNK Split – Jadran LP, Blato: BŠK Zmaj – Imotski, Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac, nedjelja, 24. Rujna, Stobreč: Primorac 1929. – Hrvace, Zmijavci: Croatia – Zagora.

27. travanj 2024 05:28