NogometNOGOMET/SREDIŠTE SPLIT

MLAĐI UZRASTI 2. KOLO Bez greške mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919.

3. rujna 2017. - 21:02

Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. bili su uspješni u 2. kolu Središta Split. S 2:0 su u Lapadu dobili vršnjake Dalmatinca iz Splita. Oba pogotka GOŠK Dubrovnik 1919. postigao je u prvom poluvremenu: Maro Vatović u 8. te Miho Galjuf u 26. minuti. GOŠK Dubrovnik 1919. igrao je u sastavu: Ljudevit Pergjoni (od 64. Karlo Giljušić), Ivan Giljević, Marin Marić (od 42. Leo Ljubenko), Nino Gjaja, Maro Đivić, Borna Padovan (od 58. Nikola Šoletić), Miho Galjuf, Bruno Paviša, Maro Vatović (od 58. Joško Jandrijević), Luka Prlenda i Nikša Milić. U 1. kolu pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. osvojili su bod u Stobreču odigravši bez pogodaka protiv Primorca 1929.

Za razliku od pionira, kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. nisu bili uspješni protiv Dalmatinca. Splićani su slavili u Lapadu s 1:0 pogotkom u 27. minuti. GOŠK Dubrovnik 1919. igrao je u sastavu:  Leon Macanović (od 60. Hrvoje Oreč), Lukša Monković (od 41. Frano Čikato), Mihael Peraica, Toni Kolendić (od 60. Luka Barčot), Domagoj Salapić, Dragan Marić, Vlaho Brailo (od 41. Božo Pitarević), Maro Matić (od 49. Mario Fraska), Dominik Zovkić (od 80. Luka Papić), Paulo Opušić (od 41. Tin Vidak), Ante Oreč.  U 1. kolu kadeti su s 2:0 dobili u gostima Primorac 1929. Stobreč.

Nakon što su na startu bili s 3:2 bolji u Dugopolju od Dugopolja, mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. pobijedili su i u 2. kolu. U Lapadu, prvoj domaćoj utakmici nove sezone, bili su bolji s 2:1 od Primorca iz Biograda. Poveli su u 35. minuti pogotkom Điva Ćuma. Gosti su izjednačili u 45., a u 54. minuti mrežu Primorca za konačnih 2:1 pogodio je Orsat Brautović. Još su igrali: Borna Butijer, Patrik Miladin, Ivan Kristić, Lovro Rožanković, Antonio Benussi, Leo Cvitanović, Mario Cvjetković, Hrvoje Šijaković, Antonio Delevski, Ante Šarić, Filip Obradović, Antonio Đivanović, Dominik Tolja, Domagoj Bjelopera, Zlatan Kacić i Mateo Družić

26. travanj 2024 13:11