NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

RADOST U PLOČAMA Zmaj i GOŠK Dubrovnik pali u nastavku

Piše Priredili: Branko Kulidžan/Tonči Vlašić
2. rujna 2017. - 21:51

Jadran Luka Ploče je ostvario pobjedu, dok su GOŠK Dubrovnik 1919. i BŠK Zmaj poraženi u 2. kolu južne skupine Treće hrvatske lige.

Najteži zadatak je imao dubrovački sastav. Bio je gost Hrvaca. Franjo Domić je na teren od prve minute poslao Dalibora Kristića, Domagoja Torbarinu, Šimuna Horvata, Tonija Nikolića, Bruna Berkovića, Anonia Smrdelja, Mateja Nađa, Mislava Glavinića, Ivana Perušića, Vinka Petkovića i Domagoja Pericu. Nažalost, već u 2. minuti se ozlijedio Domagoj Torbarina te je morao iz igre. Prvo poluvrijeme bez pogodaka. U nastavku GOŠK Dubrovnik 1919. i bez Vinka Petkovića, dvostrukog strijelca u domaćem remiju na startu sezone protiv Jadrana LP. Torbarinu je zamijenio debitant, 17-godišnji Luka Matić, a Petkovića također debitant, Karlo Bonivil. Hrvace su do sva tri boda stigle s tri pogotka u mreži Dalibora Kristića. Prvo je u 53. minuti pogodio Bože Živaljić, u 81. minuti Petar Bašić-Šiško, a u 83. minuti Daniel Maganić.

Nakon 2:2 u Dubrovniku, Jadran Luka Ploče (na slici) ugostio je Kamen te slavio s 2:0. Domaći su prvi pogodak postigli nakon pola sata igre. Ivan Raič je bio strijelac. U 14. minuti domaći su pogledavali u pravcu suca Roka Režana iz Bibinja nakon što je jedan igrač Kamena u svom kaznenom prostoru igrao rukom. Međutim, sudac se nije oglasio. U nastavku Zdenko Jurčević je strijelac za 2:0. Njegov drugi pogodak. Bio je strijelac jednog pogotka i u Dubrovniku prije sedam dana. Jadran Luka Ploče je pod vodstvom Gorana Prolete utakmicu protiv gostiju iz Ivanbegovine počeo u sastavu: Bruno Šutalo, Goran barbir, Aljoša Krstičević, Ivan Raič, Dino Primorac, Vladimir Franić, Ante Musulin, Marin Sršen, Nino Maleta, Zdenko Jurčević i Mihovil Šutalo.

BŠK Zmaj
ugostio Primorac iz Biograda. Ni u Blatu nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a u nastavku su pogodili gosti te ostavili 'Crvene' bez boda nakon 2. kola. Grgica Kovač je počeo utakmicu u sastavu: Marin Vugdelija, Frano Didović, Luka Ćubel, Deni Sardelić, Marko Vrkić, Luka Rajić, Vinko Nobilo, Toni Ivanišević, Marko Grbavica, Nemanja Šešlija i Antonio Mušić.

Neretvanac
igra u nedjelju, 3. rujna. U Opuzen stiže Junak iz Sinja.

SEMAFOR 2. kolo
Subota, 2. rujna, Blato:
BŠK Zmaj – Primorac Biograd 0:1, Imotski: Imotski – Croatia Zmijavci 1:1, Zadar: Zadar – RNK Split 0:0, Unešić: Zagora – Val 2:1, Ploče: Jadran LP – Kamen 2:0, Hrvace: Hrvace – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:0, nedjelja, 3. Rujna, Opuzen: Neretvanac – Junak, Baška Voda: Urania – Primorac 1929. Stobreč.

1.-2. Croatia i Jadran LP po 4 boda, 3.-9. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje), Urania (utakmica manje), Kamen, Junak (utakmica manje), Hrvace (utakmica manje), Primorac Biograd i Zagora po 3 boda, 10.-11. Imotski i RNK Split po 2 boda, 12.-13. Zadar i GOŠK Dubrovnik 1919. po 1 bod, 14.-15. BŠK Zmaj i Val bez boda te Neretvanac, koji još nije igrao.

Raspored 3. kola
Subota, 9. rujna, Stobreč: Primorac 1929. – Zagora, Sinj: Junak – BŠK Zmaj, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac, Split: RNK Split – Urania, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, Zmijavci: Croatia – Zadar, Kaštel Stari: Val – Jadran LP, Biograd: Primorac (B) – Imotski.

25. travanj 2024 11:08