NogometNOGOMET/DRUGA TURSKA LIGA

3. KOLO Glumac i ekipa pogotkom u 90. minuti stigli do prve pobjede!

26. kolovoza 2017. - 00:59

Balikesirspor za kojeg igra Tomislav Glumac iz Mokošice ostvario je u 3. kolu Druge turske lige prvu pobjedu u sezoni 2017./18., i to je kod kuće dobio Altinordu s 2:1. Gubio je nakon prvog poluvremena s 1:0 (gosti su poveli u 33. minuti). Izjednačio je u 64., a do pobjede stigao pogotkom u 90. minuti utakmice.

Nakon tri utakmice nove sezone četiri boda su na kontu Balikesirspora, koji je u 1. kolu odigrao 2:2 kod kuće protiv Adana Demirspora, a u 2. kolu izgubio sa 4:3 u gostima od Erzuruma iako je sve do 90. minute vodio s 3:2. Naime, Erzurum je izjednačio u 90. minuti na 3:3, a u drugoj minuti sudačke nadoknade novim pogotkom stigao do sva tri boda.

Glumac je, kao i u prve dvije utakmice nove sezone, tako i protiv Altinordua, dirigirao obranom Balikesirspora svih 90 minuta. Iduće, 4. kolo, igra se od 8. do 10. rujna. Balikesirspor je gost Ankaraguca.

Trojica će gore
U Drugoj turskoj ligi je 18 klubova. Prva dva mjesta vode izravno u veći rang u koji će i najbolji iz doigravanja u kojem igraju plasirani od trećeg do šestog mjesta. U tom doigravanju treći igra protiv šestog, a četvrti protiv petog (dvije utakmice, doma i vanka), a potom pobjednici igraju jednu utakmicu finala na neutralnom terenu.

24. travanj 2024 18:44