NogometHRVATSKI NOGOMETNI KUP

NOVIGRAD IDE DALJE Oproštaj Zmaja

22. kolovoza 2017. - 20:00

BŠK Zmaj se oprostio od Kupa Hrvatske. Poražen je u pretkolu u Novigradu od istoimenog domaćina, člana Druge hrvatske lige s 3:0. Novigrad je poveo već u 2. minuti. Vodio s 2:0 nakon niti 20 minuta igre, a pobjedu potvrdio u 89. minuti utakmice. BŠK Zmaj je imao tri prilike u prvom poluvremenu. Nakon utakmice 'crveni' ističu: domaćin bolji, kvalitetniji.

Pet puta ukupno je BŠK Zmaj igrao pretkolo Hrvatskog kupa. U prethodna četiri nastupa dva puta je bio uspješan, i to u sezoni 2013./14., kad je kao gost prošao Borac Imbriovec s 5:2 te se plasirao u šesnaestinu finala, u kojem je u Rijeci poražen od Rijeke s 11:0. Drugi put je bio uspješan u pretkolu u sezoni 2015./16., kad je kod kuće dobio Croatiju iz Đakova nakon produžetka s 4:1. Potom je u šesnaestini finala ugostio Inter iz Zaprešića i izgubio s 3:2. Prvo poluvrijeme je dobio pogotkom Branka Čubrila.

Prvi put u pretkolu je zaustavljen u sezoni 2010./11., svom prvom nastupu u pretkolu Kupa Hrvatske. Prvoligaš Karlovac je na Zlinju, pred 1300 gledatelja, na penale bio bolji s 3:2, i to je Karlovac izjednačio na 1:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade. Potom produžeci u kojima nije bilo pogodaka. Ivan Bačić je u 48. minuti utakmice protiv Karlovca bio strijelac prvog povijesnog pogotka za BŠK Zmaj u završnici Kupa Hrvatske. Drugi put su "crveni" poraženi u pretkolu sezonu poslije. Bili su gosti Jadrana iz Gunje, koji je slavio s 4:3, i to nakon što je u prvom poluvremenu BŠK Zmaj od 0:2 stigao do vodstva 3:2.

Sad su 'crveni' upisali treći poraz u pretkolu. Novigrad se plasirao u šesnaestinu finala, među 32 najbolja.

24. travanj 2024 09:01