NogometNOGOMET/KVALIFIKACIJE ZA POPUNU TREĆE HNL - JUG

SJAJNA URANIA 'UBILA' UZVRAT Težak poraz Župe dubrovačke u Baškoj Vodi

12. lipnja 2017. - 10:17

Težak, gotovo nemoguć zadatak ima Župa dubrovačka u četvrtak, 15. lipnja, u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za popunu Treće hrvatske lige – jug. Za izboriti viši rang trebala bi biti uvjerljivija nego je to bila Urania na svom terenu u Baškoj Vodi, a prvak Splitsko-dalmatinske županije prvo poluvrijeme kvalifikacija dobio je protiv prvaka Prve lige Dubrovako-neretvanske županije sa čak 6:0.Dovoljno za viši rang – ističu domaći nakon utakmice te dodaju: Uzvrat će biti puka formalnost.

Josip Papić, trener Župe dubrovačke je istaknuo nakon ždrijeba kvalifikacija: Dobili smo najtežeg mogućeg suparnika. Prva županijska liga Splitsko-dalmatinske županije je najkvalitetnija skupina i tko je tu najbolji, taj zaslužuje respekt.

Urania je dominirala u prvoj utakmici iako je povela nakon pogreške suca Zvonimira Sinovčića u 37. minuti, koji je dosudio kazneni udarac. Božo Raguž je bio ispred igrača Uranie, Marija Petričića, koji je završio na travnjaku. Mario Pejković, daleko najbolji igrač domaćina, bio je siguran realizator. najstrože kazne. Dvije minute poslije Mario Zebić se sjajno oslobodio čuvara te pogodio za 2:0. U završnici prvog poluvremena Antoni Milina, vratar Župe dubrovačke, dva puta se istaknuo zaustavivši udarce domaćih igrača (Josip Tomas, zatim Josip Žižić).

Inače, na prvu priliku (udarac prema golu) čekalo se sve do 23. minute. Iduću priliku smo vidjeli tek u 35. minuti. Nakon što su dva igrača Uranie promašila loptu, nisu je dobro zahvatila, tukao je Mario Pejković, ali preko gola. U nastavku domaćin kakav je bio u završnici prvog poluvremena, tih zadnjih deset minuta. Dominirao je, potvrdio ulogu favorita, dokazao kako ima bolju momčad te zasluženo osigurao miran put na uzvrat u Čibaču. Pola pogodaka postigao je u posljednjih pet minuta utakmice...

Urania – Župa dubrovačka 6:0
BAŠKA VODA
Igralište Baška Voda. Gledatelja 600. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Zadar).
Strijelci: 1:0 Pejković (35-11m), 2:0 Zebić (37), 3:0 Zebić (73), 4:0 Pejković (85), 5:0 Kujundžić (89), 6:0 Pejković (90).
URANIA: Brkulj, J. Tomas, D. Tomas (od 65. Kujundžić), Žižić, Božić, Jezidžić (od 82. Bitanga), M. Zebić, D. Tomaš (od 70. Zor), Petričić, L. Tomaš, Pejković.
ŽUPA DUBROVAČKA: Milina, Šečer, Grgurević (od 46. Soldić), Grbić, Kajba, Kovačić, Lonza, Raguž, Mijodanić, Smolčić, Nađ.

DRUGI PAR KVALIFIKACIJA Škabrnja - Zagora 0:2

25. travanj 2024 07:39