NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

KAKVA PRILIKA U ZADNJIM SEKUNDAMA Croatija promašila, Župa dubrovačka prvak!

29. svibnja 2017. - 00:33

Velimir Kajba je riješio pitanje prvaka. Kapetan Župe dubrovačke je u 49. minuti zakucao loptu u mrežu Croatije, koja je u utakmicu odluke ušla s bodom više od domaćina. Drugo poluvrijeme bolji gosti, a samo nekoliko sekundi nego će sudac Renato Lacić označiti kraj, sijevnula je akcija Croatije. Maro Kalauz je pronašao Franu Lojića, ali je ponajbolji igrač gostiju promašio, točnije, nije uspio dobro zahvatiti loptu, a bio je u idealnoj poziciji. Po sredini gola, nekoliko metara ispred vrata Župe dubrovačke. Gosti u šoku nakon promašaja. U tom trenutku sudac svira kraj utakmice. Župa dubrovačka slavi.

Nije bilo previše prilika. Važnost utakmice je sputala jedne i druge. U prvom poluvremenu treba izdvojiti slobodan udarac za Župu dubrovačku. Pljesak za Antu Kovačića, koji je izveo slobodan udarac, pljesak za Marka Grgurevića, vratara Croatije, koji je izvadio loptu iz svog gornjeg desnog kuta. Na drugoj strani Mateo Vodopić pred vratima Župe dubrovačke, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan.

Početkom nastavka već spomenuti pogodak odluke te ta sjajna akcija u zadnjim sekundama gostiju, i promašaj te je pokal ostao u Čibači. Predao ga je Miho Arbulić kapetanu Župe dubrovačke nakon čega je i službeno okrunjena Župa dubrovačka te je mogla početi festa na Taranteli. I bila je festa i prije nego je počela utakmica. Baš praznik nogometa, kao što su najavljivali i jedni i drugi, a za što su zaslužni i jedni, i drugi. Pune tribine, te još i gledatelji uz ogradu. To je zajednička pobjeda Župe dubrovačke i Croatije.

Na kraju jedni i drugi trebaju stisnuti ruku i sucu Renatu Laciću te njegovim pomoćnicima, Aniti Nenadi i Mihu Trkoviću. Nisu imali lagan  zadatak.

Župa dubrovačka će u kvalifikacije za viši rang. Nije favorit u njima. Međutim, imat će priliku.

RASPORED 26. kolo
Nedjelja, 28. svibnja, Čibača
: Župa dubrovačka – Croatia Gabrili 1:0, Potomje: Grk – Hajduk 1932. 3:4, Čilipi: Konavljanin – Orebić 3:0, Komin: Gusar – ONK Metković 4:2, Žrnovo: Žrnovo – Jadran 1929. 1:1, Krvavac: Maestral - Slaven 3:0, slobodan je Omladinac.

1. Župa dubrovačka 55 bodova (45:12),
2. Croatia 53 boda (66:26), 3. Gusar 48 bodova (53:19), 4. Orebić 37 bodova (48:33), 5. ONK Metković 36 bodova (38:32), 6. Hajduk 1932. 36 bodova (36:44), 7. Maestral 35 bodova (37:34), 8. Slaven 34 boda (34:31), 9. Grk 34 boda (37:56), 10. Jadran 1929. 25 bodova (33:43), 11. Konavljanin 24 boda (31:44),12. Omladinac 12 bodova (18:60), 13. Žrnovo 10 bodova (14:53).

20. travanj 2024 14:51