NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

JOŠ 90 MINUTA Pločani izgubili 3:1 i slave, ali ne (još) i Blaćani nakon pobjede 3:1

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
28. svibnja 2017. - 12:48

Prvak se već odavno zna, ali tko sve ispada, to se ne zna? Ukupno će pet momčadi u niži rang. Četiri su poznate: Neretva, koja je prestala postojati te Orkan, Omiš i RNK Zmaj. Dakle, još jedan klub će dole, a kandidati su uoči zadnjih 90 minuta sezone: BŠK Zmaj, OSK, Primorac Stobreč i Val. Naravno, sve pod pretpostavkom kako će iz Prve hrvatske lige u južnu skupinu Treće lige stići RNK Split. Blaćani imaju bod više od preostale trojke kandidata, a gosti su u posljednjih 90 minuta sezone Zadra. Ako GOŠK Dubrovnik 1919. dobije Vala u Lapadu onda nema zime ni za njih.

Iduće sezone Treća hrvatska nogometna liga – jug imat će dva kluba manje - 16.

Hajduk II, koji je još prije nekoliko kola osigurao prvo mjesto, ulazi u viši rang, Drugu hrvatsku ligu iz koje ispada Imotski. Dva o četiri prvaka Županijskih liga će izboriti viši rang. Tri sudionika kvalifikacija su već poznata, Škabrnja (Zadarska županija), Zagora (Šibensko kninska županija) i Urania (Splitsko dalmatinska županija). Četvrti sudionik kvalifikacija bit će prvak Prve županijske lige Dubrovačko-neretvanske. Župa dubrovačka i Croatia igraju utakmicu odluke u nedjelju, 28. svibnja u Čibači! Momčad iz Gabrila ima bod više te joj igra u zadnjem kolu i neodlučan rezultat za prvo mjesto.

U 33. kolu BŠK Zmaj je dobio na Zlinju GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1. Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a potom je krenulo domaćina. U samo pet minuta postigao je tri pogotka. Branimir Galić prva dva: prvog u 48., a drugog dvije minute poslije. Za 3:0 strijelac je bio Nemanja Šešlija u 53. minuti. Karlo Torbarina je minutu prije posljednjeg sučevog zvižduka ublažio poraz.

Jadran Luka Ploče je unatoč igraču više i vodstvu 1:0 izgubio kod kuće od Zadra s 3:1 (Abel Katić je u 22. bio strijelac za domaćina, a dvije minute poslije Matteo Pranić je kao posljednji igrač obrane gostiju srušio Marka Musulina te mu je sudac pokazao put u svlačionicu, Zadrani su u nastavku postigli tri pogotka – Mario Pedišić u 51., Ivan Tokić u 72. te Mateo Rončević u 75. minuti). Unatoč porazu, Pločani su proslavili ostanak u ligi. U prvom dijelu sezone bili su glavni kandidati za ispadanje.

Neretvanac doživio težak poraz u gostima od OSK-a. U zadnjem kolu dočekuje otpisani RNK Zmaj. Opuzenci su i ove sezone najuspješniji županijski klub.

SEMAFOR 33. kolo
Subota, 27. svibnja, Biograd:
Primorac (B) - Hajduk II 2:2, Ploče: Jadran LP - Zadar 1:3, Ivanbegovina: Kamen - Junak 0:2, Makarska: RNK Zmaj - Croatia 1:1, Blato: BŠK Zmaj - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, Dugi Rat: Orkan - Primorac (S) 2:3, Otok: OSK - Neretvanac 6:0, Kaštel Stari: Val - Omiš 2:0.

1. Hajduk II 71 bod,
2. Hrvace 63 boda, 3. Croatia Zmijavci (utakmica više) 60 bodova, 4. Neretvanac 51 bod, 5. Zadar 49 bodova, 6. Primorac Biograd 49 bodova, 7. Junak 49 bodova, 8. Kamen 48 bodova, 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 46 bodova, 10. Jadran Luka Ploče 46 bodova, 11. BŠK Zmaj 43 boda, 12. OSK 42 boda, 13. Primorac Stobreč 42 boda, 14. Val 42 boda, 15. Neretva (utakmica više) 38 bodova, 16. RNK Zmaj 35 bodova, 17. Omiš 32 boda, 18. Orkan 31 bod.

26. travanj 2024 12:02