NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

KOLO PRIJE KRAJA GABRILE BARJAK VIJU Župa izgubila (vrh) te mora dobiti Croatiju u zadnjem kolu!

21. svibnja 2017. - 21:26

Kolo prije kraja promjena na vrhu. Croatia uoči zadnjih 90 minuta sezone kolo vodi. Preskočila je Župu dubrovačku, koja sad ima bod manje.

U Gabrilima se nije igralo. Maestral se nije skupio te nije stigao. Tako je Croatia bez igre stigla do nova tri boda. I već tad je bilo jasno kako će zadnje kolo odlučivati o prvaku, ogled Župe dubrovačke i Croatije u Čibači. Samo je bilo pitanje kojoj momčadi će igrati i neodlučan rezultat, a kome samo pobjeda. Na kraju Župa dubrovačka je izgubila u Vela Luci. Hajduk 1932. je pogodio desetak minute prije kraja mrežu lidera zahvaljujući čemu je momčad iz Gabrila skočila na vrh. Župi dubrovačkoj igra samo pobjeda za naslov prvaka. Croatia će u Čibači slaviti i ako bude neodlučeno.

Uoči zadnjeg kola samo se može napisati: Svi na Tarantelu u nedjelju, 28. svibnja! U međusobnom ogledu dva vodeća sastava lige pada odluka o prvaku!

U sjeni borbe za prvo mjesto odigrane su ostale utakmice. Na Gnjilama ugodno je iznenadio domaćin: Slaven – Gusar 1:0. Udarac Ivana Pulića iz slobodnog udarca u 11. minuti je odlučio. Igrač Slavena nije imao namjeru izravno ugroziti gol gostiju, međutim, lopta, koju je ubacio u kazneni prostor je preskočila sve te odskočila. Iznenadila vratara Gusara i završila u mreži. Prvo poluvrijeme, Gusar bolji. Tresla se vratnica gola Slavena. Zabilježili smo još pet izglednih prilika za pogodak sastava iz Komina. Četiri puta je lopta prolazila tik uz okvir gola. Imao je i domaćin svojih prilika. I u nastavku je bilo prilika, opet ih je Gusar imao više, ali se rezultat nije mijenjao.

U Orebiću domaćin je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Žrnova. Slavio sa 4:0. Goran Šorgić je pogodio za 1:0 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U nastavku: Ivan Kordić u 52., Ivan Roso u 67. te opet Goran Šorgić, i to u 80. minuti.

U Metkoviću ONK Metković – Konavljanin 2:1. Nedjeljko Marušić u 16. minuti za vodstvo domaćina. U 41. minuti izjednačenje. Pero Opušić je bio strijelac za momčad iz Čilipa. U 67. minuti novi pogodak domaćina. Nedjeljko Kaleb je strijelac. Za oba pogotka domaćina asistirao je Drago Jelavić.

Kao i Maestral, tako se ni Grk nije skupio te otišao u goste. Momčad iz Potomja je trebala biti gost Omladinca.

SEMAFOR 25. kolo
Nedjelja, 21. svibnja, Orebić:
Orebić – Žrnovo 4:0, Gruda: Slaven – Gusar 1:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Župa dubrovačka 1:0, Metković: ONK Metković – Konavljanin 2:1, Gabrili: Croatia – Maestral 3:0 (bb), Lastovo: Omladinac – Grk 3:0 (bb), slobodan je Jadran 1929.

1. Croatia 53 boda/23 utakmice (66:25),
2. Župa dubrovačka 52 boda/23 utakmice (44:12), 3. Gusar 45 bodova/22 utakmice (49:17), 4. Orebić 37 bodova/23 utakmice (48:30), 5. ONK Metković 36 bodova/23 utakmice (36:28), 6. Grk 34 boda/23 utakmice (34:52), 7. Slaven 34 boda/23 utakmice (34:28), 8. Hajduk 1932. 33 boda/23 utakmice (32:42), 9. Maestral 32 boda/23 utakmice (34:34), 10. Jadran 1929. 24 boda/23 utakmice (32:42), 11. Konavljanin 21 bod/23 utakmice (28:44), 12. Omladinac 12 bodova/24 utakmice (18:60), 13. Žrnovo 9 bodova/23 utakmice (13:52).