NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

PREKINUTA UTAKMICA 3:0 ZA GRK Opet Orebića boli glava zbog ONK Metković

10. svibnja 2017. - 22:28

Orebić – ONK Metković u zaostaloj utakmici 22. kola bez pobjednika, 1:1. Domaćin je poveo 15-ak minuta prije kraja pogotkom Ivana Rosa, ali opet Orebićani neće pamtiti po dobru dolazak ONK Metković na Trstenicu. Ovo je treći put zaredom kako su Metkovci pogotkom u posljednjim minutama rastužili domaćina. Ove i prošle sezone su uzeli bod, a prije dvije sezone sva tri. Strijelac je sad bio Luka Borovac u 88. minuti.

- Baš smo sad pričali nakon utakmice te se podsjetili kako smo prošle godine pogotkom Tomislava Miletića u 89. minuti izjednačili za konačnih, također, 1:1, a prije dvije sezone je David Buljubašić u 90. minuti pogodio za našu pobjedu od 1:0 - kazao je Marin Jelčić, tajnik ONK Metković.

Orebić i ONK Metković su ostali bodovno poravnati nakon ogleda na Trstenici. Oba sastava imaju po 33 boda. Međutim, pretekao ih je Grk. Disciplinska komisija je odlučila: prekinuta utakmica 22. kola između Maestrala i Grka registrira se 3:0 za momčad iz Potomja. Podsjetnik, utakmica je prekinuta u 83. minuti pri rezultatu 1:1 i u trenutku kada je dosuđen kazneni udarac za goste. Tada su u teren utrčali gledatelji, napali suce te je utakmica prekinuta. Grk je sad četvrti s bodom više od Orebića i ONK Metković, ali je u odnosu na pratnju odigrao utakkmicu više.

Velimir Kajba (Župa dubrovačka) s 15 pogodaka vodi na listi strijelaca. Drugi je sa 14 pogodaka Hrvoje Gugić (Hajduk 1932.), na diobi trećeg mjesta su Darko Dodig (Gusar) i Vlaho Grbešić (Croatia), zatim trojka s po 11 pogodaka: Pero Opušić (Konavljanin), Goran Šorgić (Orebić) i Mateo Vodopić (Croatia), po 10 su postigli Darko Jerković (Maestral) i Ivan Medak (Gusar)…

1. Župa dubrovačka 49 bodova/21 utakmica (40:10),
2. Croatia 47 bodova/21 utakmica (61:24), 3. Gusar 45 bodova/21 utakmica (48:14), 4. Grk 34 boda/22 utakmice (34:49), 5. Orebić 33 boda/21 utakmica (43:29), 6. ONK Metković 33 boda/21 utakmica (34:26), 7. Slaven 30 bodova/21 utakmica (32:27), 8. Hajduk 1932. 30 bodova/21 utakmica (31:42), 9. Maestral 28 bodova/20 utakmica (32:30), 10. Jadran 1929. 23 boda/22 utakmice (31:41), 11. Konavljanin 20 bodova/21 utakmica (27:42), 12. Omladinac 8 bodova/21 utakmica (13:55), 13. Žrnovo 6 bodova/21 utakmica (12:49).