NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

SAD SE ZAGUŽVALO NA VRHU Gabrili i Komin tri koraka naprijed: Župa, evo nas!

30. travnja 2017. - 22:45

Župa dubrovačka je bila slobodna te su to iskoristili Croatia i Gusar, prvi pratitelji. Croatia je slavila sa 4:0 u Žrnovu, a Gusar je bio još uvjerljiviji, s 5:0 je nadigrao kod kuće Omladinca te je sad momčad iz Gabrila na dva boda zaostatka od lidera od kojeg momčad iz Komina ima pet manje.

Croatija (na slici) u Žrnovu je sve pogotke postigla u nastavku utakmice. Prvog Pero Ševo u 52. minuti. Potom je za 2:0 pogodio u 57. minuti Mateo Vodopić, u 63. minuti za 3:0 Ivica Stipišić te u 85. minuti za konačnih 4:0 Josip Zadro. U Kominu Tomislav Dodig je bio strijelac u 10. minuti za 1:0 vodstvo Gusara protiv Omladinca, a potom tri pogotka u nizu Ivana Medaka (34., 83. i 85. minuta). Pobjedu Gusara, čistu petcu, potvrdio je u 88. minuti Jure Vladimir.

Nije se igralo u Orebiću. Utakmica Orebić –  ONK Metković je odgođena za srijedu, 10. svibnja u 17 sati.

U Čilipima (napokon) pjesma Konavljanina. Dobio je Hajduka 1932. te je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza od čega su dva bila kod kuće. Junak Šupjake zove se Pero Opušić, koji je postigao oba pogotka, a mogao je još jedan, međutim, nije realizirao kazneni udarac, točnije, istaknuo se obranom vratar Hajduka 1932. Nikola Prižmić. Gostima dva crvena: u 55. isključen je s klupe Dean Gugić, a u 90. minuti je Stipe Jurković dobio drugi žuti karton.

Jadran 1929. je bio uspješniji od Slavena, koji je doputovao s desetoricom, a vrlo brzo ostao s devetoricom (dva žuta kartona). Antonio Pecotić je postigao prvi i treći pogodak za Jadran 1929., Mladen Salečić drugi, a Marin Laus četvrti. Za goste su pogađali Antun Šmanjak i Ivo Kovačević. Šmanjak je smanjio na 2:1, a Kovačević je postigao konačni rezultat.

RASPORED 22. kolo
Nedjelja, 30. travnja, Komin:
Gusar – Omladinac 5:0, Orebić: Orebić – ONK Metković (odgođeno), Žrnovo: Žrnovo – Croatia 0:4, Krvavac: Maestral – Grk (prekid u 82. minuti pri rezultatu 1:1 zbog ulaska gledatelja u teren u trenutku kada su gosti trebali izvesti kazneni udarac)Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932. 2:0, Smokvica: Jadran 1929. – Slaven 4:2, slobodna je Župa dubrovačka.

1. Župa dubrovačka 46 bodova/20 utakmica (36:10),
 2. Croatia 44 boda/20 utakmica (59:23), 3. Gusar 42 boda/20 utakmica (45:12), 4. Orebić 32 boda/20 utakmica (42:28), 5. Grk 31 bodova/20 utakmica (31:45), 6. Hajduk 1932. 30 bodova/20 utakmica (29:39), 7. ONK Metković 29 bodova/19 utakmica (30:24), 8. Slaven 29 bodova/20 utakmica (32:27), 9. Maestral 28 bodova/19 utakmica (32:27), 10. Jadran 1929. 23 boda/21 utakmica (30:38), 11. Konavljanin 20 bodova/20 utakmica (26:40), 12. Omladinac 8 bodova/21 utakmica (13:55), 13. Žrnovo 5 bodova/20 utakmica (12:49).