NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

NERETVANAC NASTRADAO U POLJUDU Junak zaustavio Pločane, poraz blatskog i dubrovačkog sastava, samo Neretva slavi

19. travnja 2017. - 09:38

Ulaz na derbi 26. kola u Poljudu bio je besplatan. Splićani su širom otvorili vrata, međutim, ogled dva vodeća sastava lige došlo je pogledati tek 100 gledatelja. Uoči ogleda bilo je: Hajduk II – Neretvanac 54:44, a nakon utakmice je 57:44. Opuzenci nisu uspjeli uzvratiti splitskim 'Bilima' za poraz u Opuzenu u prvom dijelu sezone (Hajduk II je u 9. kolu, 9. listopada 2016., slavio na Podvornici s 3:1). Hajduk II je dobio i drugi ogled ove sezone, i to sa čak 5:0 te riješio pitanje prvog mjesta bez obzira što je još osam kola do kraja i u igri 24 boda.

Po kiši u Poljudu Mate Šuto je prvi pogodio za Hajduk II. Mrežu Neretvanca zatresao je u 19. minuti. Deset minuta poslije prvog pogotka opet je pala obrana Neretvanca (strijelac Robert Jandrek), a deset minuta poslije drugog pogotka i treći put (Deni Jurić). Početkom nastavka Mario Vojković je u samo tri minute postigao dva pogotka. Zanimljivo, opet se čekalo u Poljudu deset minuta na novi pogodak - 4:0 u 49. minuti. Tri minute poslije bilo je 5:0. U 76. minuti Hajduk II, točnije Tomislav Mrkonjić, nije realizirao kazneni udarac. Promašio je okvir gola. Neretvanac nije više drugi. Preskočili su ga Croatija i Hrvace, koje imaju po 45 bodova.

BŠK Zmaj se nije dobro proveo u Biogradu gdje je domaći Primorac bio uvjerljiv, slavio sa 4:0. Poveo je domaćin iz kaznenog udarca (Vedran Ješe), a potom su Antonio Brzoja i Luka Vodopija osigurali do odlaska na odmor da sva tri boda ostanu kod kuće. Pobjedu je na kraju potvrdio Mate Bajić

Neretva je u prvom poluvremenu stekla osjetnu prednost protiv makarskog Zmaja. Frane Jerković je prvi pogodio, a do odlaska na odmor dva puta je strijelac Ante Batinović. RNK Zmaj je zaprijetio u nastavku. S dva pogotka stigao na pogodak zaostatka, ali tada opet pogađa Frane Jerković te potvrđuje jedanaestu pobjedu Metkovaca.

Junak je prekinuo niz Jadran Luka Ploče od jedanaest utakmica bez poraza. Punih pet mjeseci Pločani su bili neporaženi. U prvih osam utakmica u proljetnom dijelu, kako je na klupu sjeo Goran Proleta, ostvarili su šest pobjeda i dva remija. Sad prvi poraz. Pred kraj prvog poluvremena Junak je poveo pogotkom Drage Gabrića. U nastavku je Domagoj Poljak poduplao prednost Sinjana.

U Hrvacama istoimeni domaćin je protiv GOŠK Dubrovnik 1919. uzeo sva tri boda. Prvih 45 minuta bez pogotka. U drugom je koban za dubrovački sastav bio Antonio Štimac, koji je postigao oba pogotka za Hrvace. GOŠK Dubrovnik 1919. je doživio osmi poraz.

SEMAFOR 26. kolo
Utorak, 18. travnja, Split
: Hajduk II – Neretvanac 5:0, Zmijavci: Croatia – Omiš 2:1, Hrvace: Hrvace – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:0, Stobreč: Primorac 1929. (S) – Zadar 1:1, Sinj: Junak – Jadran Luka Ploče 2:0, Biograd: Primorac (B) – BŠK Zmaj 4:0, Ivanbegovina: Kamen – Val 4:2, Dugi Rat: Orkan – OSK 2:1, Metković: Neretva – RNK Zmaj 4:2.

1. Hajduk II 57 bodova (64:20), 2. Croatia 45 bodova (42:26), 3. Hrvace 45 bodova (41:27), 4. Neretvanac 44 boda (42:38), 5. Zadar 41 bod (41:28), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 40 bodova (34:25), 7. Kamen 39 bodova (33:39), 8. Neretva 38 bodova (35:34), 9. Jadran LP 37 bodova (30:36), 10. Primorac Biograd 36 boda (36:35), 11. Junak 33 boda (25:25), 12. Val 33 boda (29:45), 13. BŠK Zmaj 31 bod (41:41), 14. OSK 31 bod (28:41), 15. Primorac 1929. Stobreč 30 bodova (25:42), 16. Orkan 27 bodova (31:46), 17. Omiš 23 boda (27:39), 18. RNK Zmaj 22 boda (35:52).