NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

JUNAK ROKO BREČIĆ Ne slavi Slaven, već ONK Metković

15. travnja 2017. - 23:39

Tri utakmice je odigrao ONK Metković u šest dana, osvojio pritom šest od devet mogućih bodova. Početak nije bio dobar. Izgubio je prvu utakmicu. U nedjelju je u Gabrilima poražen od Croatije sa 4:1. Sva četiri pogotka je primio u prvom poluvremenu, preciznije u svega 37. minuta, ali nakon gostovanja u Konavlima, šestog poraza ove sezone, u njegovoj svlačionici se čuje samo pjesma. Prvo je zapjevao u srijedu. Uzeo u zaostaloj utakmici sva tri boda na Lastovu. Dobio domaćina, Omladinac s 1:0, a sad je kod kuće dočekao Slaven s Grude te bio bolji s 2:0.

Junak pobjede protiv Slavena u 20. kolu zove se Roko Brečić. Postigao je oba pogotka za ONK Metković. Prvog u 20., a drugog u 62. minuti. Tri minute nakon što je poveo s 2:0, ONK Metković je prednost čuvao s igračem manje te u tome uspio. Naime, u 65. minuti zbog drugog žutog kartona u svlačionicu je morao Ante Družijanić.

ONK Metković je protiv Slavena ostvario svoju devetu pobjedu, ima pet neodlučenih rezultata i šest poraza. Utakmica ONK Metković - Slaven je prva i jedina utakmica 20. kola odigrana na Veliku subotu. Četiri od preostalih pet utakmica kola igraju se u ponedjeljak, 17. travnja. Kolo će se zaključiti tek u srijedu, 19. travnja derbijem u kojem je gost trećeplasiranog Gusara u Kominu lider, Župa dubrovačka.

SEMAFOR 20. kolo
Subota, 15. travnja, Metković:
ONK Metković – Slaven 2:0, ponedjeljak, 17. travnja, Smokvica: Jadran 1929. – Hajduk 1932., Žrnovo: Žrnovo – Omladinac, Orebić: Orebić – Croatia, Čilipi: Konavljanin – Grk, srijeda, 19. travnja, Komin: Gusar – Župa dubrovačka, slobodan je Maestral. Utakmice počinju u 16.30 sati.

1. Župa dubrovačka 43 boda (32:8), 2. Croatia (utakmica manje) 38 bodova (52:22), 3. Gusar (utakmica manje) 33 boda (37:11), 4. Orebić 29 bodova (40:23), 5. ONK Metković (utakmica više) 29 bodova (30:24), 6. Maestral (utakmica manje) 28 bodova (31:23), 7. Grk 28 bodova (28:42), 8. Slaven 26 bodova (25:22), 9. Hajduk 1932. (utakmica manje) 24 boda (24:35), 10. Jadran 1929. 20 bodova (24:30), 11. Konavljanin (utakmica manje) 14 bodova (22:38), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (12:41), 13. Omladinac 5 bodova (11:49).

08. svibanj 2024 23:28