NogometNOGOMET/MLAĐI UZRASTI

STOP SPLITU USRED LAPADA Dubrovčani s dva igrača manje spriječili 'crvene' da preuzmu vrh!

13. travnja 2017. - 23:38

Ugodno su iznenadili pioniri i kadeti GOŠK Dubrovnika 1919., koji su u 23. kolu Hrvatske lige – središte Split dočekali u Lapadu RNK Split. Ogled pionira završio je bez pobjednika, 1:1. GOŠK Dubrovnik 1919. je poveo u Lapadu pogotkom Mara Đivića u 5. minuti, a RNK Split je izjednačio tri minute poslije. Nije bilo pogodaka do kraja iako je domaćin od 18. minute ostao s igračem manje zbog isključenja vratara (Antonio Vlatko je napravio prekršaj izvan svog kaznenog prostora, spriječio gostujućeg igrača u izglednoj prilici za pogodak), a od 61. minute do kraja utakmice igrao s dva igrača manje. Naime, tada je zbog nesportskog ponašanja isključen Maro Matić.

U poretku pionira GOŠK Dubrovnik 1919. je deveti s 29 bodova (8 pobjeda, 5 remija i 9 poraza), a RNK Split je pobjedom u Lapadu mogao do prvog mjesta. Nije uspio te se s bodom iz Dubrovnika, ima sad ukupno 50 bodova (16 pobjeda, 2 remija u 4 poraza), izjednačio na vrhu sa splitskim Adriaticom. Treći je sa 49 bodova splitski Hajduk.

U ogledu kadeta GOŠK Dubrovnika 1919. je s 3:0 slavio protiv RNK Split. Antonio Smrdelj je pogodio u 9. minuti za 1:0, Luka Matić u 21. za 2:0, a Nikola Daničić u 75. minuti za konačnih 3:0. Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. su sedmi s 33 boda (10 pobjeda, 3 remija i 9 poraza) u konkurenciji 16 klubova. RNK Split je šesti s 34 boda (10 pobjeda, 4 remija i 8 poraza). Vodi splitski Hajduk s 58 bodova (19 pobjeda, 1 remi i 3 poraza).

24. travanj 2024 14:02