NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

PETICA ZA PETU POBJEDU PLOČANA U NIZU Slavio i GOŠK Dubrovnik 1919.

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
1. travnja 2017. - 20:29

Nastavio je Jadran Luka Ploče svoj niz. Peta pobjeda u nizu, deveta utakmica bez poraza. Pločani su dočekali Orkana, hvatali zaostatak jer su gosti u 8. minuti poveli s 1:0 pogotkom Marina Roguljića. Izjednačili su minuti prije odlaska na odmor. Alen Družijanić je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru Orkana. Ivan Raić je bio siguran realizator. U 54. minuti Abel Kalfić je strijelac za vodstvo domaćina, a četiri minute poslije nova radost Pločana. Ante Musulin je pogodio za 3:1. Gosti su između drugog i trećeg pogotka domaćina ostali bez Marina Roguljića, strijelca pogotka, koji se ozlijedio te je iznesen na nosilima s terena. U 65. minuti novi pogodak Jadran Luka Ploče. Ante Musulin je tukao, a njegov udarac na crti rukom zaustavio Ante Tokić. Sve bi bilo u redu da je Tokić vratar, ali nije. Zbog toga je isključen, izravni crveni karton i kazneni udarac za domaćina. Opet je siguran bio Ivan Raić. U 89. minuti Goran Barbir pogađa za 5:1 i potvrdu pete uzastopne pobjede Pločana, koji su zaslužili za posljednje rezultate čistu peticu.

Osim u Pločama, sva tri boda su ostala i u Lapadu. GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio Primorac iz Biograda s 2:0. Domagoj Veraja i Nedjeljko Kešina su pogađali mrežu gostiju. Sastav trenera Franja Domića ostvario je svoju desetu pobjedu ove sezone. Dobio je sve tri utakmice kod kuće ovog proljeća, ali i izgubio sve tri u gostima. U idućem kolu je gost Junaka. Pločani idu u Ivanbegovinu. Čeka ih ogled s Kamenom.

FOTOGRAFIJE S UTAKMICE GOŠK DUBROVNIK 1919. - PRIMORAC BIOGRAD 2:0

Preostala tri županijska kluba u južnoj skupini Treće HNL će utakmice 23. kola odigrati u nedjelju 2. travnja. Neretva je gost Blaćana, dok Neretvanac dočekuje Primorac 1929. iz Stobreča.

SEMAFOR 23. kolo
Subota, 1. travnja, Otok:
OSK – Hajduk II 0:0, Kaštel Stari: Val – RNK Zmaj (M) 2:1, Ploče: Jadran LP – Orkan 5:1, Zadar: Zadar – Kamen 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac (B) 2:0, Omiš: Omiš – Junak 0:2, nedjelja, 2. travnja, Blato: BŠK Zmaj – Neretva, Opuzen: Neretvanac – Primorac 1929. Stobreč, Zmijavci: Croatia – Hrvace.

1. Hajduk II 48 bodova (55:20), 2. Neretvanac (utakmica manje) 40 bodova (39:30), 3. Zadar 39 bodova (36:22), 4. Hrvace (utakmica manje) 38 bodova (35:25), 5. Croatia (utakmica manje) 36 bodova (37:22), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 36 bodova (31:22), 7. Kamen 35 bodova (28:29), 8. Jadran LP 33 bodova (27:32), 9. OSK 31 bod (27:32), 10. Primorac (B) 30 bodova (29:32), 11. Val 30 bodova (24:39), 12. Neretva (utakmica manje) 29 bodova (26:29), 13. Junak 28 bodova (20:22), 14. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 26 bodova (22:37), 15. BŠK Zmaj (utakmica manje) 25 bodova (32:35), 16. Omiš (-1 bod) 23 boda (26:33), 17. Orkan 21 bod (27:43), 18. RNK Zmaj 19 bodova (29:46).

24. travanj 2024 09:45