NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

ŽUPA ČUVA PREDNOST Grku utakmica svih utakmica

26. ožujka 2017. - 22:30

Croatija je bila slobodna, a Župa dubrovačka je dočekala Jadran 1929. iz Smokvice te slavila sa 4:1. Sad momčad trenera Josipa Papića ima pet bodova više od prvog pratitelja. Naravno, uz činjenicu kako je odigrala utakmicu više. Na Taranteli je Župa dubrovačka povela u 12. minuti pogotkom Velimira Kajbe. Jadran 1929. je izjednačio u 17. minuti pogotkom Antonija Pecotića. Tri minute poslije Matej Nađ je strijelac za domaćina, koji još dva puta trese mrežu gostiju u nastavku, i to u 56. minuti Goran Smolčić i u 68. minuti Josip Vidić.

U Potomju su se ogledali susjedi. Bodovi su ostali na Haštriću. Grk je slavio s 3:2. Poveo je Orebić u 16. minuti pogotkom Gorana Šorgića. Pet minuta poslije Grk je izjednačio (Antonio Ivanković), a šest minuta poslije poveo (Marijan Marčinko). Ivan Roso je u 54. minuti poravnao na 2:2, a Kristijan Redžepaj donio slavlje domaćinu u 77. minuti.

U Kominu uvjerljiv Gusar protiv Konavljanina. Junak utakmice Darko Dodig, koji je postigao tri pogotka. Jednom je mrežu momčadi iz Čilipa zatresao Josip Parmać.

U Krvavcu Maestral je postigao tri pogotka za tri boda protiv Žrnova. Mrežu Žrnova pogađali su Denis Limov u 21., Luka Plećaš u 67. te u 85. minuti Darko Jerković.

Hajduk 1932. je na svom Moćnom lazu zaustavio Slavena i to pogotkom Emila Oreba u sudačkoj nadoknadi.

Zbog lošeg vremena nije se igralo na Lastovu (Omladinac - ONK Metković)

SEMAFOR 17. kola
Nedjelja, 26. ožujka, Vela Luka:
 Hajduk 1932. – Slaven 1:0, Potomje: Grk – Orebić 3:2, Krvavac: Maestral – Žrnovo 3:0, Lastovo: Omladinac - ONK Metković (odgođeno), Čibača: Župa dubrovačka - Jadran 1929. 4:1, Komin: Gusar – Konavljanin 4:0, slobodna je Croatia.

1. Župa dubrovačka 37 bodova (30:8),
 2. Croatia (utakmica manje) 32 bodova (46:20), 3. Gusar 30 bodova (36:11), 4. Orebić 26 bodova (34:20), 5. Slaven 26 bodova (24:18), 6. Maestral  (utakmica manje) 25 bodova (27:19), 7. Grk 22 boda (24:41),  8. ONK Metković (utakmica manje) 20 bodova (21:17), 9. Jadran 1929. 18 bodova (22:29), 10. Hajduk 1932. (utakmica manje) 21 bod (17:28), 11. Konavljanin (utakmica manje) 14 bodova (19:33), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (11:37), 13. Omladinac (utakmica manje) 5 bodova (11:42).