NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKE LIGA - JUG

ORKAN KARLO TORBARINA 'Oba puta sam dobio sjajnu loptu'

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
21. ožujka 2017. - 19:42

Sva tri boda ostala su u Dubrovniku. GOŠK Dubrovnik 1919. je nadigrao Orkan s 3:0 te zabilježio u 21. kolu južne skupine Treće hrvatske lige svoju devetu pobjedu u sezoni 2016./17. Prva dva pogotka protiv momčadi iz Dugog Rata postigao je Karlo Torbarina. Prvo ga je u 17. minuti odlično pronašao Antonio Lipotić na prvoj stativi. Torbarina je u trku zakucao loptu u mrežu. U 52. minuti asistent je bio Marko Jurić. Torbarina je sad bio na pravom mjestu na drugoj stativi te postigao svoj treći ovosezonski pogodak u dresu GOŠK Dubrovnika 1919.

- Oba puta sam dobio sjajnu loptu - istaknuo je Karlo Torbarina, koji je zbog ozlijede propustio osam utakmica u prvom dijelu. Prvi pogodak ove sezone postigao je prije tri dana u Metkoviću protiv Neretve (poraz 2:1, Karlo je u 66. minuti izjednačio na 1:1).

- Dok sam igrao u nižim ligama znao sam postići dva pogotka u jednoj utakmici, a ovo je prvi put kako sam to uspio u Trećoj hrvatskoj ligi - rekao je Karlo, koji je uz Antonija Lipotića bio ponajbolji igrač domaćih. Karlo Torbarina je igrao do 66. minute, a tri minute nakon što je napustio igru, treći pogodak GOŠK Dubrovnika 1919. postigao je Lipotić iz kaznenog udarca, kojeg je sam izborio.

Isti rezultat u Blatu gdje je BŠK Zmaj dobio OSK-a. U prvih pola sata dva puta su domaći pogađali mrežu gostiju. Redom, 1:0 Armin Abazi te 2:0 Nemanja Šešlija. U nastavku, nakon deset minuta igre, za 3:0 je pogodio Mario Tadić. BŠK Zmaj ne zna za poraz ovog proljeća. Četvrta utakmica: dvije pobjede i dva remija. Tri puta je igrao kod kuće. Kad se zna kako je jesen zaključio pobjedom protiv Zadra kod kuće 2:0, a prije toga izgubio u Dubrovniku s 3:1, dakle, pet utakmica u nizu bez poraza.

Veći niz ima Jadran Luka Ploče. U 21. kolu dočekao je makarski Zmaj te slavio s 1:0. Treća je to pobjeda za redom i sedma utakmica u nizu bez poraza pločanskog trećeligaša. Zadnju utakmicu je izgubio 5. studenoga prošle godine u Omišu od Omiša s 2:0. Nakon toga u sedam utakmica četiri pobjede i tri remija. Pogodak za sva tri boda protiv postigao je protiv Makarana Marko Musulin u 64. minuti. Gosti su zadnjih pet minuta igrali s desetoricom. Isključen je zbog  vrijeđanja Ante Žilića, suca iz Škabrnje, Antonio Šerer, koji je u igru ušao u 67. minuti.

U Opuzenu uspjeh Neretvanca protiv Primorca iz Biograda, koji je poveo pogotkom Luke Vodopije. Neretvanac je izjednačio pogotkom Ante Mihaljevića, a Ante Babić iz kaznenog udarca donio je prednost domaćinu već u prvom poluvremenu. U nastavku novi pogodak domaćina (Mario Marić). Gosti su do kraja ublažili poraz, ali nisu uspjeli zaustaviti Opuzence, koji su stigli do 12. prvenstvene pobjede, uspjeha s kojim su zadržali drugo mjesto.

Jedino od klubova Dubrovačko-neretvanske županije u 21. kolu nije uspjela osvojiti bod(ove) Neretva. Poražena je u Zadru s 3:2. Neretva je od 11. minute povela pogotkom Frane Jerkovića. Domaćin je izjednačio do kraja prvog dijela pogotkom prvog strijelca lige Vlatka Blaževića, koji je svojim 14. ovosezonskim pogotkom u nastavku pogodio za vodstvo Zadra 2:1. Metkovci su izjednačili spretno i sretno. Vlastitu mrežu je zatresao Mario Pedišić. U zadnjim trenucima opet Blažević te su sva tri boda ostala u Stanovima.

SEMAFOR 21. kolo
Utorak, 21. ožujka, Kaštel Stari:
 Val – Hajduk II 1:2, Blato: BŠK Zmaj – OSK 3:0, Ploče: Jadran LP – RNK Zmaj 1:0, Zadar: Zadar – Neretva 3:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Orkan 3:0, Omiš: Omiš – Kamen 1:0, Opuzen: Neretvanac – Primorac (B) 3:2, srijeda, 22. ožujka, Zmijavci: Croatia – Junak, Hrvace: Hrvace – Primorac 1929. Stobreč.

1. Hajduk II 44 boda (49:19), 2. Neretvanac 39 bodova (38:29), 3. Hrvace (utakmica manje) 35 boda (32:19), 4. Croatia (utakmica manje) 33 boda (35:21), 5. Zadar 33 boda (31:20), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 33 boda (28:19), 7. Kamen 32 boda (25:26),  8. Neretva 29 bodova (26:28), 9. OSK 29 bodova (26:31), 10. Primorac (B) 27 bodova (28:30), 11. Jadran LP 27 bodova (21:31), 12. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 26 bodova (22:33), 13. Val 26 bodova (21:37), 14. BŠK Zmaj 25 bodova (30:31), 15. Omiš (-1 bod) 23 boda (26:30), 16. Junak (utakmica manje) 21 bod (16:21), 17. Orkan 21 bod (24:35), 18. RNK Zmaj 16 bodova (24:42).