NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

OREBIĆ 'ZAKUHAO' Čibača ima (samo) dva boda više od Gabrila

19. ožujka 2017. - 20:04

Bez pogodaka u Orebiću: Orebić - Župa dubrovačka 0:0. Derbi je protekao bez pogodaka te je prednost Župe dubrovačke (trener Josip Papić na slici) u odnosu na prvog pratitelja, Croatiju iz Gabrila, prepolovljena. Uoči 16. kola je bila četiri boda. Croatija je u subotu dobila Hajduka 1932. s 2:1, a 24 sata poslije Župa dubrovačka je odigrala 'iks' u Orebiću te je sad razlika (samo) dva boda.

U Metkoviću je ONK Metković dobio Grka. S tri pogotka je uzeo tri boda. Redom su mrežu sastava iz Potomja pogađali Drago Jelavić u 26. minuti, zatim isti igrač za 2:0 u 55. minuti te konačnih 3:0 Luka Borovac u 58. minuti.

U Smokvici bez pobjednika: Jadran 1929. - Maestral 2:2. Pogotke za domaćina postigli su Mladen Salečić iz kaznenog udaraca u 47. minuti te u 87. minuti Marin Laus. Maestral je poveo pogotkom Darka Jerkovića u 13. minuti. Vodio je sastav iz Krvavca i 2:1 pogotkom, i to u 60. minuti pogotkom Marka Ćorića iz slobodnog udarca s 25 metara.

U Žrnovu uspjeh gostiju. Gusar je vodio s 2:0. Nakon toga pogodak domaćina, ali do kraja, u posljednjim trenucima utakmice. nova dva pogotka Gusara. Redom, Nikola Medak je pogodio za 1:0 vodstvo Gusara u 11. minuti. Prednost gostiju je poduplao Nedo Vlahović u 24. minuti iz kaznenog udarca. Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, Šimun Šulentić je strijelac za Žrnovo. Nije bilo pogodaka sve do 88. minute. Tada je dosuđen novi kazneni udarac za goste, kojeg je opet realizirao Nedo Vlahović. Minutu poslije mrežu domaćina pogađa i Darko Dodig za konačnih 4:1.

SEMAFOR 16. kolo
Subota, 18. ožujka, Gabrili:
Croatia – Hajduk 1932. 2:1, nedjelja, 19. ožujka, Gruda: Slaven – Omladinac 4:0, Metković: ONK Metković – Grk 3:0, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 1:4, Orebić: Orebić – Župa dubrovačka 0:0, Smokvica: Jadran 1929. – Maestral 2:2, slobodan je Konavljanin.

1. Župa dubrovačka 34 boda (26:7),
2. Croatia 32 bodova (46:20), 3. Gusar 27 bodova (32:11), 4. Orebić 26 bodova (32:17), 5. Slaven 26 bodova (24:17), 6. Maestral 22 boda (24:19), 7. ONK Metković 20 bodova (21:17), 8. Grk 19 bodova (21:39), 9. Jadran 1929. 18 bodova (21:25), 10. Hajduk 1932. (utakmica manje) 18 bodova (17:28), 11. Konavljanin (utakmica manje) 14 bodova (19:29), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (11:34), 13. Omladinac 5 bodova (11:42).