NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

LIPOTIĆ U LAPADU Barceloni je trebalo sedam minuta, a GOŠK-u pet!

Piše Tonči Vlašić/Branko Kulidžan
11. ožujka 2017. - 19:12

Odličnom igrom u drugom poluvremenu GOŠK Dubrovnik 1919. je stigao do prve proljetne pobjede i prva tri boda u nastavku prvenstva. Dobio je makarski Zmaj sa čak 5:1. Antonio Lipotić, koji je stigao ove zime iz BŠK Zmaj, postigao je prekrasna dva pogotka u nastavku. Prvo je 'panenkom' iz kaznenog udarca prevario Dina Hodžića, a potom je nakon solo akcije još jednom prebacio gostujućeg vratara za 3:1. Do vodstva 2:1 GOŠK Dubrovnik 1919. je stigao s igračem manje. Naime, od 63. minute je igrao s desetoricom nakon što je Marko Jurić dobio drugi žuti karton, a kad su i gosti ostali s desetoricom (Matej Lozina), domaćin je uspio postići tri pogotka, i to u nepunih pet minuta!

Domaćin je poveo u 44. minuti. Ubačena lopta na peterac, u skoku su bili vratar gostiju Dino Hodžić i stoper GOŠK Dubrovnika 1919. Stipe Baran. Uspješniji je bio domaći igrač, kojeg je u tom zračnom dvoboju nespretno udario po licu Hodžić te osim pogotka u mreži dobio i žuti karton. Nakon ukazane pomoći Baranu, Makarani su krenuli s centra te izjednačili, i to Vedad Jaganjac s pet metara nakon ubačaja sa strane. Domaći igrači su pokazivali sucu Ante Žiliću iz Škabrnje kako je igrač RNK Zmaja igrao rukom, međutim, pogodak je priznat.

U nastavku domaćin je u 63. minuti ostao s desetoricom. Marko Jurić je dobio drugi žuti karton. Nakon što se nastavila igra, nakon obrane Hodžića na odbjenu loptu natrčao je Domagoj Veraja te iz blizine zatresao vratnicu. U nastavku akcije nije se najbolje snašao ni Nedjeljko Kešina, koji je pet minuta poslije izborio kazneni udarac. Prekršajem u kaznenom prostoru zaustavio ga je Vedad Jaganjac. Lipotić je pogodio 'panenkom' te zaslužio pljesak pedesetak gledatelja. Potom je isti igrač nanizao nekoliko igrača, a kad mu je u susret krenuo vratar RNK Zmaj, još jednom je potpisao sjajan potez. Tri minute poslije pogodio je Šimun Horvat te okrunio vrlo dobru igru, a minutu poslije i Nedjeljko Kešina se upisao u strijelce.

U Pločama je Alen Družijanić pogodio u 79. minuti za radost Jadrana Luka Ploče protiv Vala.

SEMAFOR 19. kolo
Subota, 11. ožujka, Ploče:
Jadran LP – Val 1:0, Zadar: Zadar – OSK 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – RNK Zmaj Makarska 5:1, Omiš: Omiš – Neretva 0:0, Hrvace: Hrvace – Primorac (B) 2:0, nedjelja, 12. ožujka, Blato: BŠK Zmaj – Hajduk II, Opuzen: Neretvanac – Orkan, Zmijavci: Croatia – Kamen, Stobreč: Primorac 1919. – Junak.

POREDAK Uoči 19. kola
1. Hajduk II (utakmica manje) 38 bodova (+29), 2. Hrvace 34 boda (+14), 3. Neretvanac (utakmica manje) 33 boda (+8), 4.  Zadar 30 bodova (+11), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 30 bodova (+7), 6. OSK 29 bodova (0), 7. Kamen (utakmica manje) 29 bodova (0), 8. Croatia (utakmica manje) 27 bodova (+11), 9. Primorac Biograd 27 bodova (+1), 10. Neretva 26 bodova (-2), 11. Val 25 bodova (-15), 12. Primorac 1929 Stobreč (utakmica manje) 23 boda (-10), 13. Jadran LP 21 bod (-13), 14. Junak (utakmica manje) 20 bodova (-3), 15. Orkan (utakmica manje) 20 bodova (-7), 16. Omiš 20 bodova (-5), 17. BŠK Zmaj (utakmica manje) 18 bodova (-6), 18. RNK Zmaj Makarska 13 bodova (-18).